ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

08:45 03.06


Полтавський "мавританський особняк" може отримати нове життя

Старовинний (1906) особняк підрядника Наума Бахмутського у Полтаві, на вулиці Пилипа Орлика, відреставрують і облаштують там музичні класи для обдарованих дітей. Про таке своє бажання вкотре заявив власник будинку Віктор Бажан.

 

Унікальний будинок, збудований у мавританському стилі раннього романтичного модерну, має 13 кімнат. Він є єдиною у Полтаві будівлею за проєктом всесвітньовідомого архітектора Владислава Городецького, з яким товаришував Бахмутський.

Підрядник Бахмутський спорудив особняк для своєї коханої. Після перевороту 1917 року та громадянської війни тут були комунальні квартири.

Віктор Бажан зберіг будівлю від знесення і зараз розпочав її реконструкцію. За його словами, всі комунікації були відключені протягом останніх 13 років. Тому Бажан звернувся до громадськості з проханням допомогти з відновленням комунікацій.

У найближчих планах мецената — виготовлення проекту реставрації, консервація, після чого — ремонт кожної кімнати. Він планує створити культурний простір із музичними класами для обдарованих дітей.

Старовинний унікальний будинок підрядника Наума Бахмутського у Полтаві є пам’яткою архітектури місцевого значення та славиться своїм мавританським стилем.  

Зведений 1906 року Наумом Бахмутським, автор – архітектор Владислав Городецький. Будівництво фінансувалося за рахунок коштів, зекономлених на будівництві Дворянського і Селянського банку (нині — будівля СБУ у Полтавській області). Архітектура будинку має елементи романтичного модерну та мавританського стилю, що могло бути натхненне подорожами Городецького до Африки. Фасадне оздоблення виконав близький друг Городецького, італійський скульптор Еліо Саля.

 

архітектура, історія, будинок Бахмутського

За темою:

  • Історичну будівлю в Полтаві виставили на продаж
  • Міська влада не знає, що робити з історичною будівлею екскінотеатру "Колос" у Полтаві
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.