ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:51 01.08


Полтавську родину "за законом" викидають із власного житла

Через помилки суддів, недопрацювання поліції та недогляд державних нотаріусів полтавську родину позбавляють власного житла.

Потерпілі намагаються діяти законними методами, але судді Октябрського районного суду міста Полтави один за одним беруть самовідвід і навіть не можуть розпочати провадження.

Юрист Андрій Осадчий за родом діяльності допоміг вирішити спірні питання багатьом  людям. Але за іронією долі сам опинився в лещатах вітчизняного правосуддя. Зараз його родина ризикує залишитися на вулиці – половину їх власного житла вже відсудили чужі люди. Андрій звернувся до правоохоронців, проте отримав відмову у реєстрації кримінального правопорушення. Коли пішов до суду – там його теж спіткали невдачі, бо судді один за одним самоусуваються від розгляду справи.

В 2013 році ми придбали квартиру. При здійсненні операції купівлі-продажу я отримав довідку, що майно не перебуває під арештом. Утім, за півроку до нас прийшли бабуся з онукою і заявили, що вони претендують на частку квартири, як спадку. На жаль, виявилося, що так воно і є. І після довготривалого розгляду справи суд виніс рішення, яке фактично зробило їх співвласниками мого житла

– розповів Андрій Осадчий.

Як з'ясувалося, в 2012 році на майно дійсно мав бути накладений арешт. Але при оформленні постанови суду в документі, чи то випадково,чи за умислом, вкралася помилка. Замість "квартира 13" було вказано "корпус 13". Через це в Першій нотаріальній конторі відмовили у накладанні арешту, про що повідомили суд у письмовій формі. На цьому справа і застопорилася. Андрієва родина спокійно придбала житло і раділа, аж допоки не з'явилися спадкоємці.

Після тривалого і виснажливого судового процесу Андрій звернувся до поліції з вимогою порушити кримінальне провадження відносно службового недбальства посадових осіб Першої державної нотаріальної контори та судді Октябрського райсуду Полтави Алли Троцької. Вона продовжила розглядати справу, хоча отримала повідомлення про невірно вказану адресу. Це дало можливість продати квартиру, що призвело до тяжких наслідків. У поліції відмовили, мотивуючи тим, що питання спадщини належить до цивільних відносин.

Повідомляємо, що по Вашій заяві /…/ проведено перевірку. В ході перевірки ознак кримінального правопорушення не виявлено. Всі спірні питання стосовно спадщини рекомендуємо вирішувати в судовому порядку

– йдеться у відповіді Полтавського відділу Нацполіції за підписом Олександра Терели.

Андрій звернувся до суду з вимогою в судовому порядку змусити поліцейських зареєструвати його заяву в ЄРДР, але й тут його спіткала невдача. Спочатку самовідвід узяла суддя Октябрського райсуду, яку автоматизована система призначила до розгляду справи – Юлія Гальонкіна. Мотивом стало те, що вона тривалий час проживала в одному будинку з Алою Троцькою та має з нею дружні стосунки. Після цього системою була призначена інша суддя  – Ірина Блажко. Утім, 31 липня суддя Лариса Кулешова задовольнила  заяву Ірини Блажко на самовідвід. Причиною стало те, що Ірина "довгий час працювала в одному трудовому колективі з Аллою Троцькою" і не може діяти неупереджено при розгляді справи.

Фото Ольги Стенько

Андрій Осадчий на це дивується, адже мова йде не про відкриття провадження проти Алли Троцької – її вину ніхто не доводив,  – а лише про відкриття кримінального провадження. Та й про яку відкриту і чесну роботу може йти мова, якщо судді відверто зізнаються в своїй упередженості?

Системою буде призначено нового суддю Октябрського райсуду. Однак, Андрій не дуже вірить, що в цьому суді знайдеться представник Феміди, який візьметься за розгляд справи. "Круговою порукою" та "парадом самовідвідводів" називає він події, що розгортаються навколо його позивної заяви. Утім, Андрій, який сам себе представляє в суді, не опускає руки. Наразі готує скарги у Вищу кваліфікаційну комісію суддів та Вищу раду правосуддя.

Ми стежитимемо за подальшим перебігом подій у цій справі.

 

суд, Андрій Осадчий, Алла Троцька, Ірина Блажко, Юлія Гальонкіна, Олександр Терела, Лариса Кулешова

За темою:

  • На Полтавщині чоловіка засудили за безжальне вбивство вітчима та підпал матері
  • 95 тисяч гривень за електроплиту й овочерізку: ціну угоди комунальниками переглянуть
  • Суд допитав свідка у справі щодо погроз полтавській журналістці
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.