ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:08 22.06


​Полтавський симфонічний оркестр закрив концертний сезон

Учора в Полтавському обласному музично-драматичному театрі ім. Миколи Гоголя відбувся грандіозний оперний концерт, яким Полтавський симфонічний оркестр закрив музичний сезон 2016-17 років.

Головною темою концерту "Зірки світової опери та велика класична музика" стала опера.

На запрошення художнього керівника та диригента Полтавського симфонічного оркестру Віталія Скакуна до Полтави з'їхалися зірки оперної сцени.

Виконувалися арії та аріозо з опер Джузеппе Верді, Вольфганга Амадея Моцарта, Джоаккіно Россіні, Амількаро Понк'єллі, П'єтро Масканi, Джорджа Гершвіна, Тамари Оскоменко-Парулави, та оперет Імре Кальмана і Франца Легара.

Полтавських глядачів радували своїми неповторними голосами солістка Київського академічного театру оперети, солістка Каїрського оперного театру Олена Ширяєва (сопрано),  провідна солістка Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.  Гоголя Вікторія Ягідка (сопрано), солісти Харківського національного академічного театру опери і балету ім. Миколи Лисенка Сергій Гонтовий (тенор) і Володимир Єфименко (баритон) та соліст Дніпропетровського академічного театру опери і балету Теймураз Парулава.

Соло в інструментальних композиціях виконували полтавці – народний артист України Юрій Кириченко (скрипка) та лауреат міжнародних конкурсів Тетяна Франчук (фортепіано).

Віталій Скакун вважає, що запрошення солістів з інших театрів гармонізує роботу, дає можливість подивитися на інших виконавців і показати своїх.

Зараз, розповідає художній керівник, коли Полтавський симфонічний оркестр став самостійним, має власний рахунок і його керівник може самостійно приймати рішення про складання концертної програми або запрошення зірок, набагато легше організувати діяльність колективу.

Я дуже добре ставлюся до Олексія Миколайовича (Андрієнко, директор Полтавського театру ім. Гоголя – автор), але театр – це вистави, а не Бетховен. В театрі мені було дуже складно працювати. А тепер я сам можу прийняти рішення і запросити тих, кого хочу,

 – розповідає Віталій Скакун.

Окрім оперних солістів до Полтави на запрошення також приїхав диригент Харківського національного академічного театру опери і балету ім. М. Лисенка Дмитро Морозов.

Диригент відзначив, що йому взагалі легко працюється з усіма оркестрами, в яких йому доводилося диригувати – а за двадцять п'ять років діяльності подібний досвід роботи у нього величезний – бо захоплений професією і дуже любить свою роботу.

Мені взагалі легко працюється – я ніколи не сварю оркестри і завжди задоволений. А з вашим оркестром ми за два дні зробили практично неможливе. У нас раніше було дві коротеньких репетиції по дві години. А концерт фактично зробили за два дні – за вчора і за сьогоднішній ранок – отаку величезну роботу. Вважаю, що вийшло справжнє свято музики, –

поділився враженнями Дмитро Морозов.

Репертуар обирали разом з Віталієм Скакуном, хоча Дмитро Петрович не наполягав на творах. Каже, він однаково знає їх всі, бо диригував кожний з них.

За роки музичної діяльності має в творчому доробку 67 поставлених опер і безліч концертних програм. Віталій Михайлович же зізнався нам, що мав певні відчуття ревнощів, коли з його дітищем, Полтавським симфонічним оркестром, працював інший диригент.


Є така штука, як "жаба" – вона давить і не дає спокою. Але з цим треба боротися. От я й борюся. Доводиться не звертати увагу на професійні ревнощі – адже це прогрес, розвиток і це лише на користь – оркестру, глядачам, навіть мені – є можливість подивитися на оркестр не зсередини, а з іншого боку,

 – розповів по секрету про свої почуття Віталій Скакун.

Результати такої співпраці високо оцінили глядачі, що завітали на концерт " Зірки світової опери та велика класична музика".

Виступи Полтавського симфонічного оркестру й так завжди користуються популярністю у численних шанувальників, але цього вечора глядачі були в особливому захваті.

Бурхливі оплески викликали дует Олени Ширяєвої та Сергія Гонтового – сцена Амнеріс і Радамеса з опери Верді "Аїда", численні крики "браво!" лунали після чудового виконання Вікторією Ягодкою та Оленою Ширяєвою "Колискової Клари" з опери Гершвіна "Поргі та Бесс".

Зала просто шаленіла від запального виконання Володимиром Єфименком Каватини Фігаро з опери Россіні "Севільський цирульник" – співака довго не відпускали зі сцени, а під пронизливу мелодію Карлоса Ґарделя "Por una cabeza" глядачі плакали разом зі скрипкою соліста Юрія Кириченка.

Віталій Скакун задоволений роботою симфонічного оркестру протягом концертного сезону. Але разом з тим, має ложку дьогтю в медовій бочці – вважає, що Полтава не готова для такого колективу.

Люди готові, але адміністрація не завжди готова. Це не просто "взяв два голоси на вулиці і працюєш", це – Академія. І Полтава до такого інструменту ще не готова! Ми маємо надзвичайно багату історію, і в цьому невеликому місті треба плекати нашу симфонічну музику. Дуже вдячний директору Полтавського музичного училища Миколі Демченку – до речі, він також грає в нашому симфонічному оркестрі на тромбоні – за хороші кадри. Але на жаль, після училища вони вступають до консерваторій і більше не повертаються в Полтаву. А нам треба створити такі умови в Полтаві, щоб вони з радістю поверталися. Тоді я тут ще й оперу зроблю, а не тільки оркестр,

 – підкреслив Віталій Скакун.

Найближчий місяць на Полтавський симфонічний оркестр очікує відпустка, а наступного сезону колектив порадує своїх шанувальників тематичними програмами з творів Рахманінова та Бетховена.

симфонічний оркестр, закриття сезону, Віталій Скакун

За темою:

  • Полтавець став фіналістом конкурсу "Поезія заради миру". ВІДЕО
  • Полтавська філармонія запрошує на "Весняний Vibe"
  • Полтавці влаштували на вокзалі патріотичний перформанс. ВІДЕО
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.