ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:30 12.06


Понад 120 бюджетних тисяч планують витратити на суди по МАФах

На судові процеси, пов'язані з демонтажем незаконних малих архітектурних форм (МАФів), із міського бюджету Полтави планують витратити понад 120 тисяч гривень.

 

Відповідне рішення ухвалили 12 червня 2020 року на сесії міської ради. Додаткових коштів на юридичні послуги не витрачатимуть – перерозподілили передбачений програмою бюджет. МАФи у Полтаві демонтують згідно з розробленою у 2018 році програмою. Якщо спрощено, то процедура має такий вигляд. Спершу комісійно встановлюють, що тимчасову споруду треба знести. Причини можуть бути різними: від того, що кіоск (рекламну конструкцію тощо) встановлено з порушеннями до того, що термін дії паспорту прив’язки закінчився. Тоді власник отримує припис від Інспекції з контролю за благоустроєм, згідно з яким має знести споруду. Якщо ж власника немає або він ігнорує припис, МАФ зносять коштом міста. Цьогоріч на це готові витратити 324 тисячі гривень, інформує Зміст

Місто розраховує на те, що кошти, витрачені на демонтаж, власники споруд повернуть до бюджету. Проте останні, буває, йдуть до суду, тож місто витрачає кошти ще й на суди. 

Варіант програми, що її затвердили у лютому 2018 року, не передбачав витрат на юридичні послуги. Їх внесли у червні того ж року. Згідно зі змінами, за які голосували 12 червня, протягом 2020 року можуть витратити 124 000 гривень на послуги юристів та судові збори. 2019 року, як зазначено, було 10 тисяч, а 2018-го – 50 тисяч гривень. 

"Інспекція з контролю за благоустроєм звернулася до депутатів із проханням надати можливість захищати інтереси Полтавської територіальної громади в судах. Тому в рамках програми частина коштів буде направлена на юридичні послуги", – сказав заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Олексій Чепурко

Оплата цих послуг не потребує виділення додаткових грошей – розподілили ті, що уже було закладено для реалізації програми. 

Також на сесії депутати проголосували за те, щоб передати у комунальну власність КАТП-1628 23 МАФи. Їх демонтували коштом міського бюджету. Протягом шести місяців власники не звернулися, щоб їх забрати. Також ніхто не компенсував кошти, витрачені на знесення. Тепер, згідно з рішенням сесії, розпоряджатися ними може комунальне підприємство.

влада, гроші, бюджет, МАФ

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.