ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

08:40 29.11


Премії імені Паїсія Величковського полтавцям вручив особисто Патріарх Філарет

28 листопада у Полтаві відбулися урочисті заходи з нагоди відзначення Дня пам'яті преподобного Паїсія Величковського, в яких особисто взяв участь Патріарх Київський і всієї Русі-України Філарет.

28 листопада вшановують пам'ять нашого славетного земляка преподобного Паїсія Величковського (Петра Івановича Величковського), канонізованого за своє подвижництво Православною Церквою.

Онук поета Івана Величковського та син настоятеля Успенського собору в Полтаві, став відновителем монашого і духовного життя на Гетьманщині. Православний, старець, аскет, святий – його служіння відбувалося в Україні, на Афоні, у Молдові.

Паїсій Величковський "Родимець Полтавський" вважається святим – покровителем Полтави.

Ранком 28 листопада в Свято-Успенському кафедральному соборі відбулася урочиста Літургія, яку очолив Патріарх Філарет у співслужінні єпископату Української Православної Церкви Київського патріархату.

Для відзначення пам'ятного дня до Полтави прибули архієпископи  багатьох єпархій не лише України, а навіть iз-за кордону. Так, участь в урочистостях брав архієпископ Білгородський і Обоянський Іосаф (Шибаєв), що приїхав із Росії.

По закінченню служби Патріарх Філарет вручив церковні відзнаки (ордени та патріарші грамоти) благодійникам Свято-Успенського кафедрального собору та медалі "За жертовність і любов до України" десятьом служителям Полтавської єпархії – капеланам і волонтерам, які безпосередньо в зоні АТО виконували душпастирську опіку над військовослужбовцями Збройних Сил та Національної Гвардії України.

Ввечері під час урочистої академії в Полтавському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М. В. Гоголя відбулося нагородження цьогорічних лауреатів єпархіальної премії імені преподобного Паїсія Величковського.

Лауреатів премії 2017 року визначали в чотирьох номінаціях.

За вагомий внесок у відродження храмів міста Полтави в номінації "Духовне відродження" премію отримав художник-іконописець Петро Гуменюк.

За письменницьку та просвітницьку діяльність в номінації "Література" був нагороджений голова Полтавського обласного товариства "Просвіта" Микола Кульчинський.

В номінації "Мистецтво" цього року два лауреати. Так, за створення графічних робіт за тематикою "Духовна Полтавщина" премію отримав художник-графік Микола Грибан.

Іще одна премія в цій номінації була вручена творчому колективу  телевізійної документальної стрічки "Повстала із небуття", присвяченої 20-річчю відродження храму Різдва Богородиці у с. Горбанівці. А це автор і режисер Аліна Кваша, продюсер і редактор Алла Гусак, оператор Микола Янко, монтажери Тетяна Даценко та Наталія Черниш – Полтавська регіональна дирекція "Лтава" НСТУ.

За волонтерську діяльність та благодійність в номінації "Громадська діяльність" нагороджений засновник мережі магазинів "Аврора" Тарас Панасенко.

Теми духовності, благодійності та волонтерства торкнувся у своїй традиційній промові й Святійший Патріарх Філарет.

Те, що Україна непереможена – це результат нашої духовності. Тобто, дух у людей настільки сильний, що ворог не може його досконалою зброєю подолати. Тому що дух – непереможний. Людина і помирає, але залишається непереможною – бо в неї незламний дух, тверда віра. І говорю не тільки про тих воїнів, які захищають нашу державу, нашу землю, наш народ, але й про тих, хто допомагають співстражданням і любов’ю до ближнього. Це так званий "волонтерський рух". Що це таке – чому він піднявся в Україні? Це співстраждання. Якби не було співстраждання – ніякого б руху волонтерського не було. Це також належить до духовності

– сказав у своїй промові  патріарх Філарет.

Урочистий вечір завершився виступом Народної академічної хорової капели "Почайна" Національного університету "Києво-Могилянська академія" під орудою народного артиста України Олександра Жигуна.

патріарх Філарет, Паїсій Величковський, богослужіння, премія

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.