ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:15 27.12


Пробудження полтавського летовища: новий термінал та міжнародний пункт контролю. ФОТО

На плановій нараді очільників структурних підрозділів ОДА та профільних відомств 27 грудня озвучили план підготовки аеропорту "Полтава" до виконання регулярних міжнародних рейсів.

Якщо дивишся зі сторони летовища на будівлі аеропорту "Полтава", на думку одразу приходить казка про сплячу красуню: корпуси міцно заросли деревами, з-поміж розлогого віття ялин скромно виглядають побляклі літери "ПОЛТАВА" – так зараз виглядає міжнародний аеропорт.

Бетонка має тріщини, неподалік колесами в порепаний асфальт вросли кілька колись гордих сталевих птахів-літаків. Це, за нашими даними, списані літаки, які керівництво аеропорту придбало на запчастини.

Але, зазначають керівники Полтавщини, незабаром все має змінитися на краще і летовище ще покаже всьому світу легендарну полтавську гостинність.

Саме з цього приводу й призначили нараду керівників структурних підрозділів Полтавської обласної адміністрації та профільних відомств. 

Як повідомлялося раніше, 20 грудня ПОКП "Аеропорт Полтава" отримало статус міжнародного аеропортуПерший регулярний міжнародний рейс запланований до Анталії на 2 травня 2018 року.

Наразі аеропорт виконує лише навчальні польоти малих повітряних суден та чартерні рейси. 

За словами в.о. генерального директора  ПОКП "Аеропорт "Полтава" Юрія Колісника, протягом поточного року аеропортом було виконано близько п'яти з половиною тисяч операцій повітряних суден малої авіації (зліт-посадка) та 86 чартерних рейсів.

Найчастіше прилітають до Полтави футбольні команди, трохи рідше – члени уряду. А от артистів цього року не було – планували прибуття літака з музикантами гурту "Океан Ельзи" на борту, але з якихось причин політ так і не відбувся.  

Літаків малої авіації, які виконують регулярні польоти, на полтавському летовищі зараз чотири. В основному, вони виконують навчальні польоти – сюди приїжджають учні льотної школи з міста Кропивницького та військові курсанти, розповів співробітник технічної служби аеропорту Володимир Суслін.

На тих літаках, які майже щовечора можна побачити над Полтавою в темному небі, курсанти льотних шкіл відпрацьовують навички нічних польотів. У принципі, курсантом льотної школи може стати хто завгодно – треба лише заплатити 30 тисяч доларів за курс навчання. Для того, щоб потрапити на такий літак в якості пасажира, треба пройти серйозний інструктаж та заручитися дозволом київського керівництва 

– пояснив Володимир Суслін.

Для того, щоб міжнародний аеропорт "Полтава" запрацював в режимі виконання регулярних міжнародних рейсів, треба виконати неабиякий обсяг робіт. Це, наприклад, ремонт штучного покриття злітно-посадкової смуги – для поточного ремонту потрібно понад вісім мільйонів гривень, які вже виділені Полтавською ОДА, але для капітального ремонту, зазначив перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький, обласне керівництво планує просити гроші в Кабінету Міністрів України, щоби з державного бюджету профінансували необхідні 130 мільйонів гривень.

Не можна сказати, що злітно-посадкова смуга знаходиться в зовсім незадовільному стані – тут сідають невеликі повітряні судна, навіть борт Президента України неодноразово прибував на цю смугу. Але для прийому великих пасажирських літаків, таких як Боїнг-737, потрібна серйозна реконструкція 

– уточнив Андрій Пісоцький.

Для того, щоб розпочати поточну роботу, аеропорту необхідно придбати власний пожежний автомобіль, техніку для діяльності аварійно-рятувального загону – на це потрібно ще 37 мільйонів гривень. Окрім того, летовище терміново потребує капітального ремонту огорожі, адже зараз територія огороджена невисокою старою сіткою типу "рабиця", що для режимного об'єкту неприпустимо. Також протягом року мають розпочати будівництво терміналу площею 1200 квадратних метрів для роботи митної служби, обладнати приміщення засобами відеоспостереження та іншою необхідною апаратурою та устаткуванням.

Перший час митники працюватимуть за системою виїздів, у подальшому планується обладнання стаціонарних постів.

Якщо будуть два рейси на тиждень, наші співробітники будуть виїжджати на них, але зі збільшенням кількості рейсів треба розглянути питання про облаштування постійного пункту митного контролю 
 

– пояснив в. о начальника Полтавської митниці Володимир Остапчук.

На базі аеропорту також планують зробити спрощену систему проходження догляду пасажирів, встановлять необхідне обладнання для біометричного контролю. На перший час кабін паспортного контролю не буде багато.

Буде достатньо дві кабіни паспортного контролю, як зараз в Кривому Розі, де теж приймають два міжнародних рейси на тиждень плюс чартерні

– повідомив перший заступник начальника харківського прикордонного загону Костянтин Барбашов.

Також найближчим часом буде облаштована зона фітосанітарного контролю з організацією нових робочих місць, повідомив начальник обласної Держпродспоживслужби Геннадій Пікуль.

Участь в нараді також взяли очільники управлінь інфраструктури та туризму, сім'ї, молоді та спорту, культури, а також департаменту охорони здоров'я.

Але цього разу черга до обговорення їх фахових питань не дійшла. Втім, наступне засідання з питання організації міжнародного пункту пропуску аеропорту "Полтава" має відбутися незабаром – уже третього січня.

Нам треба зараз докласти максимум зусиль, щоб наш аеропорт нарешті "полетів"

– заявив Андрій Пісоцький.  

інфраструктура, транспорт, аеропорт, літак, статус, смуга, нарада

За темою:

Топ-5 за тиждень :









Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.