ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:50 28.11


Прокуратура намагається заблокувати роботу газової АЗС у Полтаві. ФОТО

Протягом тижня співробітники прокуратури вчиняють тиск на одну з полтавських АЗС - погрожують вилучити паливо, блокують роботу підприємства, але документів на перевірку не надають.

На газовому заправному пункті зранку 28 листопада була заблокована робота: на територію підприємства заїхав газовоз, який заважав роботі заправки. На в'їзді — багато машин, чоловіки в цивільному, у формі поліції, навіть у засобах захисту – бронежилеті та касці. Дізнатися, що відбувається, від самих правоохоронців, не вдалося: нам повідомили, що тривають слідчі дії, працює прокуратура і розголошувати подробиці нам не можуть.

В адміністративному приміщенні ГЗП – співробітниця підприємства, на очах якої розгорталися події з самого ранку.

Була моя зміна. Десь о п'ятій годині ранку на територію почали заїжджати невідомі машини. Демонстративно в'їхали, стали на вході, заїхала друга сіра машина, зробила коло, посвітила на бочку, і виїхали з території. Я зателефонувала начальству і сказала, що щось починається. Хвилин за 20 те ж саме – заїхали, посвітили, і виїхали. Десь о пів на сьому годину ранку приїхав газовоз. Я на дорозі перейняла його, бо сюди не дозволяємо заїжджати вантажівкам – у нас плитка. Навіть наші газовози ставимо за територією. Перший раз мені вдалося вмовити водія – він здав назад. Потім знову заїхав, а коли я вийшла, мене троє людей відтягли назад і газовоз заїхав на територію. Що то за люди, неясно було – вони не представилися, лише мовчки махнули "корочкою", але навіть побачити там я нічого не встигла. Після цього почали вимагали ключі від горловин цистерни. Я повідомила, що ключі лише в керівництва

– повідомила співробітниця газової заправки.

Давати свідчення без юриста підприємства жінка відмовилася, посилаючись на статтю 63 Конституції України. Втім, стверджує, що прокуратура таки намагалася отримати з неї свідчення: в якому режимі працює заправка, скільки обслуговується клієнтів, продається газу, яку добову виручку має підприємство, і навіть яка в неї зарплата і як давно вона працює на цьому підприємстві.

Як з'ясувалося, це не перша спроба блокування роботи заправки "Арсенал Авто", а вже третя протягом тижня.

Під різними приводами намагаються заблокувати роботу підприємства, щоби ми не здійснювали торгівлю. Про перевірки нас не попереджали, ми не знаємо ні про які слідчі дії чи провадження. Так, 22 листопада  пізно ввечері на територію заправки підігнали газовоз і без будь-якого повідомлення, що проводяться слідчі дії, намагалися приєднатися до нашого обладнання і скачати газ. Побачивши по камерах, що відбувається, ми приїхали, щоби з'ясувати, що це за люди і що вони хочуть, але ніяких документів нам не надавали. Тоді ми викликали поліцію і слідчу групу,  і лише після їх прибуття дізналися, що це працівники прокуратури, які виконують слідчі дії. Ніякої ухвали суду чи інших документів нам не надали, якого кримінального провадження стосуються дії правоохоронців. Поліція, що прибула, діяла разом із прокуратурою

– повідомив директор підприємства ТОВ "Арсенал Авто" Владислав Бойко.

Тоді вилучення не відбулося – нібито з тієї причини, що у газовоза не підійшов шланг. Наступного дня історія повторилася: на заправку прибув газовоз у супроводі співробітників прокуратури, з повідомленням, що тривають слідчі дії і відбуватиметься вилучення. Чекали також на маніпулятор, щоб забрати обладнання. Проте, за кілька годин діяльність припинили та покинули територію заправки.

За словами директора, підприємство з 2016 року здійснює роздрібний продаж скрапленого газу на ГЗП за адресою: вулиця Київське Шосе, 56-а в Полтаві.  Вказане підприємство працює на орендованому обладнанні, яким володіє ТОВ "Еко Трейд" і , за повідомленням юриста компанії, має всі необхідні дозволи на проведення робіт із підвищеною небезпекою.

Ми, не розуміючи що вони від нас вимагають, намагалися надати всі документи – ми працюємо легально з 2016 року, в нас є всі дозволи, всі документи в порядку. Але працівник прокуратури повідомив, що він не отримував вказівки перевіряти наші документи

– пояснив Владислав Бойко.

Того ж дня на цистерну вивісили копії всіх дозвільних документів, щоб продемонструвати їх наступним перевіряючим – ніхто не сумнівався, що рано чи пізно ситуація зі "слідчими діями" повториться.

Ці люди, що представляються прокурорами, перешкоджають законній господарській діяльності. Не повідомляють, в чому справа, але заявляють,  що робота підприємства є нелегальною. Під приводом вчинення слідчих дій неодноразово намагалися вилучити газ, хоча самі визнають, що не мають ніякої документації на їх проведення. Вони зобов'язані були повідомити, на якій підставі діють. Ймовірно, на нашу здогадку, вони можуть проводити огляд чи обшук. Він проводиться виключно за ухвалою слідчого судді. У виключних випадках може бути проведений в ситуації, коли може бути небезпека життю людей. Оскільки ми працюємо з 2016 року, а у них навіть з 22 листопада був час, щоб отримати процесуальні документи, ми вважаємо, що причини є надуманими і абсолютно спрямованими на зупинення нашої законної роботи. Причини цього нам невідомі, але, як стверджують самі працівники прокуратури, в них є вказівка згори. Вони кажуть, що вони в нас вилучать майно,  а ми потім матимемо право ці дії оскаржувати. Тобто, зараз, в 2018 році, коли стільки зусиль було направлено на побудову правової держави, ми маємо самі доводити, що ми не злочинці

– розповів юрист, представник ТОВ "Арсенал Авто" та ТОВ "Еко Трейд Груп" Олександр Силецький.

Нагадаємо, обласна прокуратура вже зупинила на Полтавщині роботу кількох АЗС. На жаль, отримати коментар від прес-служби обласної прокуратури нам не вдалося – єдиний її співробітник не відповідає на телефонні дзвінки, черговий на вході до самої установи не пропустив нашого журналіста і не зміг надати інформацію про місцеперебування прес-офіцера. Натомість інформацію про дії правоохоронців ми отримали у відділі комунікації з громадськістю ГУНП.

Місцевою прокуратурою спільно з працівниками відділення поліції №1 проводяться слідчі дії. Прокуратурою на початку жовтня розпочато досудове провадження за частиною 1 статті 272 ККУ (порушення правил безпеки під час виконання робіт із підвищеною небезпекою). Поліцейських залучила прокуратура саме для проведення слідчих дій

– повідомив заступник начальника відділу комунікації ГУНП в Полтавській області Роман Грішин.

Тож саме від нашого журналіста юрист ТОВ "Арсенал Авто" дізнався, за якою саме статтею кваліфікують досудове провадження. І був дуже здивований, адже всі документи, які свідчать про законність діяльності заправки, включаючи паспорт об'єкту підвищеної небезпеки, зареєстрований на підприємство за цією адресою, не лише розміщені у вигляді копій на видному місці, вони є у вільному доступі у відповідних реєстрах у мережі інтернет.

Для правоохоронців стало цілковитою несподіванкою, бо саме при них ми зайшли з телефону в реєстр об'єктів підвищеної небезпеки і показали, що наше підприємство там є, саме за цією адресою. А от у них є інформація, що нас там немає. Я не знаю, як ще повідомити, що ми два роки вже працюємо за цією адресою, маючи на руках всі необхідні документи. Дуже дивно, але працівники прокуратури повідомили, що вони давали запит до ДСНС і їм повідомили, що в нас дозволу немає. Вибачте, але ми підробкою документів не займаємося. Наші дозволи, отримані нами два роки тому, діють до 2021 року і свідчать, що ми можемо виконувати роботи підвищеної небезпеки, також маємо відповідні експертизи. Документи на обладнання також зареєстровані Держпрацею. Ми навіть виграли суд – ДАБІ намагалася довести, що ми є об'єктом нерухомості. Потім ми пережили хвилю перевірок фіскальної служби, у нас все законно працює

– пояснив юрист підприємства.

Олександр Силецький наголошує, що з початку діяльності даного підприємства на його адресу не надходило жодного запиту від прокуратури чи правоохоронних органів.

Як не дивно (хоча з шостої до десятої години ранку правоохоронці за допомогою газовозу блокували роботу заправки, всіляко декларуючи наміри зливати пальне), після приїзду невідомого чоловіка в цивільному, операцію несподівано згорнули. Водій газовозу зібрав шланги та покинув територію заправки. Про причини припинення "слідчих дій" правоохоронці також не повідомили.

Ми звернули увагу, що на бортах газовоза була нанесений логотип BVS групи компаній "Надежда". За коментарями ми звернулися до керівництва компанії. Як пояснив нам керівник служби безпеки компанії "Надежда" Олег Цукан, ніякого стосунку до дій прокуратури підприємство не має – газовоз був орендований НДІ "Укрекопроект" на підставі договору від 27 листопада на два дні — 28 та 29 листопада — для виконання здійснення підприємницької діяльності відповідно до статуту вказаного НДІ та в рамках чинного законодавства.

До діяльності співробітників прокуратури, які відбуваються за вказаною адресою, наша компанія не має ніякого стосунку. Суть у тому, що наше підприємство в рамках комерційної діяльності також надає  в оренду засоби, які доставляють цей газ. До нас звернулися представники НДІ "Укрекопроект", які вчора орендували в нас газовоз на дві доби, про що свідчить договір оренди

– повідомив керівник служби безпеки компанії "Надежда" Олег Цукан.

НДІ "Укрекопроект" є товариством з обмеженою відповідальністю, фізично знаходиться в Запоріжжі та здійснює комерційну діяльність, пов'язану з поводженням з небезпечними відходами. Зокрема, збирання, оброблення та видалення, відновлення відсортованих небезпечних відходів. А також провадить оптову торгівлю хімічними продуктами та дослідження й експериментальні розробки у сфері інших природничих і технічних наук.  

скандал, газ, прокуратура, бізнес, корупція, влада

За темою:

  • Скандал: полтавці посварилися через обрізку берез у дворі
  • Несправедливий розподіл премій: працівники КАТП-1628 погрожували страйком
  • У Полтаві пошкодили інформаційну дошку Джохару Дудаєву
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.