ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:00 30.03


Психіатричну допомогу можна отримати у будь-якому куточку України

Психіатричну допомогу відтепер можна отримати у будь-якому куточку України, не потрібно навіть направлення.

Під час війни важливо не забувати про психічне здоров’я. Будьте уважними до свого стану та стану близьких. Не соромтеся звертатися до психіатра – для цього не потрібне направлення, а візит оплачує Національна служба здоров’я України. 

Якщо ви або ваші близькі раніше отримували психіатричну допомогу, але змушені переїхати в інший населений пункт –  потурбуйтеся про безперервність лікування. У відомстві запевняють, пацієнт може продовжити отримувати психіатричну допомогу в будь-якому куточку країни.

Спеціалізована психіатрична допомога – безоплатна і покривається Програмою медичних гарантій як в стаціонарних, так і в амбулаторних умовах.  Для цього достатньо звернутися до психіатра. Він призначить необхідне лікування. За потреби лікар направить до закладу, який має договір з НСЗУ на пакет  «Стаціонарна психіатрична допомога». Направлення також може виписати сімейний або лікуючий лікар.

Пацієнт може розрахувати на необхідну стаціонарну психіатричну допомогу, навіть не маючи направлення. 

Наприклад, якщо людина раніше отримувала стаціонарну психіатричну допомогу, але була змушена переїхати – можна  продовжити лікуватися в медзакладі іншого регіону України. Направлення для цього не потрібно.  Щоб дізнатися, де є найближчий медзаклад, який надає психіатричну допомогу, зателефонуйте на 16-77 – це телефон контакт-центру НСЗУ. Всі дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів безоплатні.

Сам пакет «Стаціонарна психіатрична допомога» включає проведення діагностики і лікування, забезпечення ліками з Нацпереліку. Окремо у закладі пацієнта забезпечують ліками, які закуповуються централізовано за програмами МОЗ. 

Всього в Україні 91 медичний заклад надає медичну допомогу за пакетом «Стаціонарна психіатрична допомога». Найбільше в Дніпропетровській області - 10, Львівській - 6, Івано-Франківській та Волинській - по 5. В більшості регіонів працює по 2-4 заклади, які надають психіатричну допомогу. 

Якщо у пацієнта немає гострого перебігу хвороби – він може отримувати психіатричну допомогу вдома або за місцем свого перебування. Така допомога передбачена пакетом  «Психіатрична допомога, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами». Загалом в Україні 65 медзакладів мають договір на цей пакет. Найбільше у Дніпропетровській – 7, Львівській та Сумській – по 5, Волинській та Запорізькій – по 4. 

Направлення на отримання допомоги від команди можна отримати у лікаря-психіатра або у сімейного лікаря.  Безоплатними для пацієнтів будуть такі медичні послуги:

  • психіатричний огляд та допомога;
  • індивідуальний план лікування і реабілітації - із залученням самого пацієнта або його законного представника; 
  • проведення необхідних психодіагностичних тестів в динаміців;
  • контроль за станом пацієнта, амбулаторні візити до одужання або стійкої ремісії. 

Крім того, мобільна команда визначатиме потребу у фармакотерапії, призначатиме медикаментозне лікування, за потреби, направлятиме на стаціонарне лікування або на отримання  паліативної допомоги. 

 

За матеріалами НСЗУ

здоров'я, допомога, психіатрія

За темою:

  • У 114 жителів Полтавської області виявили туберкульоз
  • Коли головний біль — це більше, ніж дискомфорт
  • Нанолипографтинг: разбор процедуры
  • Топ-5 за тиждень :









    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.