ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:00 27.07


Рибалити в дендропарку заборонено: спільний рейд рибінспекції та поліції. ФОТО

26 липня в Полтавському дендропарку представники рибінспекції спільно з поліцією провели рейд для виявлення браконьєрів, що здійснюють незаконний вилов риби на ставках заповідної зони.

Полтавський дендропарк – міський парк, пам'ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення в Україні, займає площу близько 140 га на північній околиці Полтави. Дендропарк є дуже популярним місцем відпочинку в Полтаві. Воно й не дивно, адже різноманітний ландшафт та розмаїття флори приваблює відпочивальників, а тиша, свіже повітря та пташині співи навіюють спокій та допомагають відновити душевну рівновагу.

Оскільки на території міського парку кілька водойм – чотири ставки та копанка – це місце давно набуло популярності й серед любителів риболовлі. Але, на жаль, останнім часом такий вид відпочинку набуває загрозливих для парку масштабів: охочих посидіти з вудкою над ставком стає все більше, а риби – менше.

Дендропарк – це парк загальнодержавного значення, заповідник, а в заповідниках рибальство заборонене. І тут збирати ягоди, псувати рослини, ганяти тварин взагалі не можна.  Але це також і міський парк відпочинку, парк тихого відпочинку, тож ми вирішили дозволити батькам з дітьми приходити та брати вудку з одним гачком, щоб посидіти на березі ставка. Але рибу бажано відпускати назад у ставок  – в харчуванні родини вона не зробить ніякого прибутку, тож немає сенсу забирати її з собою

– розповів директор Полтавського дендропарку Михайло Шлафер.

Виявляється,  є багато людей, охочих порушити закони: приходять і з сітками, і з електровудками. В основному, це місцеві жителі, які керуються філософією "я тут живу — все життя ловив і тепер ловити буду". Не зупиняють таких героїв навіть попереджувальні таблички, які чітко забороняють використовувати сітку для лову риби.

Тому Михайло Львович вирішив провести рейд, щоб попередити браконьєрство та припинити незаконний вилов риби в дендропарку. До рейду залучили дільничного поліцейського та представників держрибагентства. А щоби максимально донести інформацію до полтавців, запросили журналістів.

Загальними правилами любительського і спортивного рибальства визначається, що на водоймах загального значення, де не впроваджене платне рибальство або будь-яким іншим чином не обмежене поводження, допускається на одну особу одна вудка або інші знаряддя лову із загальною кількістю гачків не більше п'яти на рибалку, включаючи спінінги. Про це розповів інспектор рибоохоронного патруля Микола Єльченко. Але, зазначає він, ці правила не діють на території дендропарку.

Наскільки я зрозумів, ця водойма знаходиться в рекреаційній зоні. І тут взагалі рибальство заборонене. Тобто, добування будь-яких об'єктів тваринного світу заборонене

– розповів головний державний інспектор Полтавського рибоохоронного патруля, старший четвертої дільниці Державного агентства рибного господарства України в Полтавській області Микола Єльченко.

І якщо громадянина застануть за незаконним виловом риби, тому загрожує штраф. Причому не лише за факт вчинення дії — за кожну рибину нараховуються завдані збитки. Так, на одного ляща це буде 80 гривень, а на маленького карасика — 17.

Буквально на першому ж ставку бачимо картину: двоє рибалок сидять над лісом вудок. Чоловіки розповіли, що ловлять тут рибу багато років і не знали про заборону на такі дії в дендропарку. Більш того, обурено розповідають що свого часу створили тут рибальське товариство, навіть скидалися коштами, щоб зарибнити ставок. Тому, вважають, мають повне право рибалити тут коли їм заманеться. А рибу ловлять задля їжі – навіщо десь купувати, якщо під боком можна вполювати на обід власноруч.

На це Михайло Шлафер пояснив, що дійсно чотири роки тому було створене рибальське товариство з метою нагляду за ставками на недопущення браконьєрів до водоймищ. Дійсно, робили якісь спільні дії, навіть випускали малька в ставки, але це було давно та несанкціоновано. Звісно, що документів про зариблення ставка приватними особами немає.

Та які документи? Ми самі склалися грошима, поїхали, закупили, привезли, випустили

– розповів рибалка Олексій.

Але, виявляється, зарибнити водойму – це ціла процедура, яка потребує документального оформлення.

Треба подати заяву в держрибагенство, потім збирається комісія, складаються відповідні документи, враховуються параметри водойми – розміри, глибина та інше, щоби риба не задихнулася. Є у нас відділ іхтіології, вони вираховують – скільки і якої риби можна випустити. А потім  робиться зариблення – замовники самі закупляють і випускають малька, відповідно до документів

– пояснив процедуру провідний державний інспектор Держрибагенства в Полтавській області Олександр Соляник.

На щастя, сіток учасники рейду цього разу не знайшли, але натрапили на інших рибалок, які теж із кількома вудками сиділи на березі. Чоловіки не представились, але розповіли, що місцеві, теж є членами рибальського товариства, скидалися грошима на зарибнення. Правда, не знали, що вже два роки товариства не існує. Запевнили, що вони охороняють водойми від браконьєрів, ганяють тих, хто з сітками приїжджає. Навіть викликали одного разу поліцію, коли зловили порушника, але ніхто так і не приїхав.

Рибалки вважають себе законослухняними громадянами і обіцяють більше не порушувати правила – відпускатимуть спійману рибу, адже для них важливий сам процес. Утім, бачимо тут же купу залишеного ними сміття та залишки вогнища. Чоловіки запевняють, що приберуть все і більш уважно ставитимуться до парку. Про те, що порушили одразу кілька правил, кажуть, не знали.

На території дендропарку заборонено розпивання спиртних напоїв, розпалювання вогнищ, куріння, тут не можна смітити. На такі правопорушення складаємо матеріали й направляємо до відповідних органів для прийняття рішення по суті. Іноді обмежуємося попередженнями, іноді складаємо постанови на штрафи

– розповів дільничний офіцер поліції сектору превенції відділення поліції №1 міста Полтави старший лейтенант поліції Євгеній Демченко.

Поліціант запевнив, що рейди в дендропарк виконуються щотижня, і кожного разу складаються дві-три постанови. Іноді це призводить до конфліктів із боку відпочивальників, утім такі дії громадян лише погіршують їх становище. В середньому, правопорушення  в дендропарку обходяться тим, хто їх вчиняє, в суму від 51 до 180 гривень. Розпалювання ж вогнища може коштувати 500-800 гривень, тож правоохоронець закликає полтавців бути законослухняними, берегти природу і власний гаманець.

Зараз у дендропарку навколо ставків розміщені таблички, що попереджають про заборону ловлі риби за допомогою сітки, але найближчим часом, запевняє директор дендропарку, їх оновлять. І відтоді вони інформуватимуть, що на заповідній території заборонена риболовля в будь-якому вигляді.

дендропарк, рибінспекція, рейд, риболовля, заборона

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.