ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:00 30.11


Рибалок просять бути обережними на кризі

Хоча з настанням морозів водойми області скувала крига, фахівці водолазно-рятувальної служби нагадують правила безпеки та закликають рибалок бути уважними - на річках ще багато промоїн та тонкого льоду.

Ще минулого тижня полтавські рибалки вийшли на лід – попри те, що далеко не всі водойми повністю вкриті надійною кригою. Днями просто напроти рятувально-водолазної станції в Полтаві можна було спостерігати, як чоловік бурить ополонки в кризі, коли буквально поруч на середині річки течія не дає замерзнути воді.

Рятувальники розводять руками – рибалки часто нехтують правилами безпеки на кризі, що може призвести до найгірших наслідків.

Ми щодня заміряємо товщину криги. Біля нас ще товщина три сантиметри, під протилежним берегом крига досягла вже семи сантиметрів товщини. Ми нагадуємо, роздаємо пам'ятки, але все марно – ще тільки почали водойми сковуватися кригою, а рибалки вже вийшли на лід. Так, минулого тижня ми разом з ДСНС-никами рятували чоловіка на Дублянщині

– розповів  інженер з аварійно-рятувальних робіт рятувально-водолазної служби Полтавської міської ради Микола Ревека.

Рятувальники не стомлюються нагадувати, що навіть при достатній товщині криги забороняється скупчення людей на одному місці: при товщині криги 7 сантиметрів відстань між рибалками має бути не меншою, ніж 5 метрів. Бо, на жаль, на "рибне місце" іноді приходять багато людей, бурять ополонки – крига не витримує і ламається. Так люди опиняються в воді, що може призвести до трагічного фіналу.

Варто пам'ятати, що при температурі повітря мінус 10 градусів при перебуванні в крижаній воді понад п'ять хвилин практично всі люди відчувають запаморочення та дуже швидко втрачають свідомість.

З метою запобігання нещасним випадкам рятувальники нагадують: критично важливо не лише дотримуватися безпечних параметрів підлідної риболовлі, але й обов'язково мати при собі засоби першого порятунку.

В кожному рибальському ящику обов'язково має бути хоча б 15 метрів міцної мотузки та, якщо немає спеціальних засобів, хоча б саморобний амортизатор у вигляді двох великих цвяхів на мотузці, щоб зачепитися за цілу кригу та не зануритися у воду з головою. Важливий момент: такі речі мають бути в рибалки з собою, буквально в кишені, адже якщо людина провалюється під лід, в неї більше немає часу діставати щось з рибальського ящика. Ще одним важливим елементом спорядження є рятувальний жилет.

Зона відповідальності рятувально-водолазної служби Полтавської міської ради складає 37 кілометрів, чергування здійснюються цілодобово. На жаль, в комунальної організації немає можливості повністю контролювати всі водойми. Тому рятувальники закликають суворо дотримуватися всіх правил безпеки, а також не відпускати на скуті кригою водойми дітей.

В разі, якщо хтось провалився під кригу,  необхідно терміново викликати рятувально-водолазну службу. Зробити це можна поки що лише за міським номером телефону 60-18-16. Для того, щоб зателефонувати з мобільного телефону, необхідно набирати код міста: (0532) 60-18-16. Буде доречним, якщо кожен, хто йде рибалити на лід, занесе цей номер у мобільний та переконається, що має гроші на рахунку, щоб здійснити дзвінок.

В крайньому випадку можна набрати номер державної рятувальної служби 101, але можуть бути втрачені дорогоцінні секунди чи навіть хвилини.

безпека на кризі, порятунок, рятувальна служба, риболовля

За темою:

  • В області під час війни знищили понад тисячу боєприпасів 
  • Тепловізор: Розкриття таємниці нічного бачення
  • На Полтавщині поліцейські вилучили гранату у водія "Рено"
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.