ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:51 27.06


"Рука допомоги": на Полтавщині триває пілотний соціальний проект

Про стан реалізації пілотного соціального проекту "Рука допомоги" на теренах Полтавської області розповіли на прес-конференції представники Центру зайнятості, ОДА та керуючого партнера проекту.

 

Полтавська область є одним із пілотних регіонів, в яких реалізують програму "Рука допомоги". Відповідно до постанови КМУ від 2 грудня 2015 року №1154 "Про реалізацію пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб" Мінсоцполітики реалізує в трьох областях – Полтавській, Харківський та Львівській – пілотний проект із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб "Рука допомоги".

До Центрів зайнятості приходили люди, щоб отримати матеріальну допомогу. Це не зовсім правильно. Переглядаючи підходи, цей проект дав нам можливість, як кажуть, знайти вудку, а не рибу

– зазначив заступник голови Полтавської облдержадміністрації Олег Пругло.

До участі в проекті зареєструвалося 1664 особи (326 із числа внутрішньо переміщених та 1338 із малозабезпечених родин). Станом на середину червня з них працевлаштовані 366 осіб (292 особи з них – із числа членів малозабезпечених родин, 74 – внутрішньо переміщені особи), 416 осіб залучено та участі в громадських та тимчасових роботах (із них 79 внутрішньо переміщених осіб та 337 – із числа членів малозабезпечених родин).

Я щаслива, що мені випало працювати на Полтавщині – це унікальна область. На сьогодні ситуація на ринку праці найкраща за всі роки, які ми відстежували. Наприклад, рівень реєстрованого безробіття – це те, скільки населення працездатного віку звернулося до нас. У 2006 році – 5,2 відсотки, зараз – 3,2. Падіння звернень саме у безробітних. Маємо найбільшу кількість вакансій взагалі за роки незалежності України й при цьому найменший рівень реєстрації безробітних за цей період. Ми зараз відійшли від роботи з безробітними, а перейшли до роботи з незайнятим населенням

заявила директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва.

Різниця, за словами Катерини Данилівни, в тому, що безробітна особа – це та, що звернулася в Центр зайнятості, не була працевлаштована і отримала статус безробітного, а незайнята – людина, яка потребує роботи.

Ми відійшли від стандартних методів роботи, працюємо із громадянами в громаді й таким чином організовуємо роботу багатьох підприємств. Наприклад, трикотажна фабрика – для виготовлення панчох потрібні в'язальниці, і їх роботодавець возить безкоштовно  двома маршрутками з Руденківки Новосанжарського району, тепер возитимуть із Машівки. Відкриваються виробництва – швейні цехи. Створюється багато робочих місць – така ситуація на ринку праці. І в цій ситуації є певна категорія громадян, яких треба повернути на ринок праці – зокрема, малозабезпечені, внутрішньо переміщені особи та, звичайно, учасники АТО. В державі вперше почали напрацьовувати механізми повернення активізації зусиль осіб. Раніше була одноразова виплата по безробіттю, але все одно її більшу частину  використовували на побутові потреби. Зараз – механізм надання фінансової допомоги на поворотній основі

розповіла Катерина Клавдієва.

Тобто, умовами для отримання такої допомоги є бізнес-ідея та розробка бізнес-плану, реєстрація суб'єкта підприємницької діяльності, учасник пілотного проекту шукає матеріали та обладнання, що йому потрібне, укладає договір, а служба зайнятості відіграє роль платника.

У рамках пілотного проекту вже надана допомога для відкриття власного бізнесу. Для 39 учасників ухвалено позитивне рішення щодо надання фінансової допомоги на поворотній основі для організації власного бізнесу шляхом оплати витрат на закупівлю обладнання та матеріалів для організації підприємницької діяльності, передбаченої бізнес-планом. Середній розмір такої фінансової допомоги становить 70 тисяч гривень.

Наразі для 32-х учасників проекту вже проведено закупівлю передбаченого в бізнес-планах обладнання та матеріалів на загальну суму 2054,43 тисячі гривень, ще сім щасливчиків представили свої бізнес-плани та отримали позитивне рішення на засіданні комісії 21 червня й очікують на надходження коштів — загалом це близько 490 тисяч гривень.

Сфери започаткування власного бізнесу є різними. У сфері надання послуг започатковували власні справи 17 осіб: із видавничої діяльності, надання послуг із будівництва та переобладнання енергоефективних об'єктів, технічне обслуговування та ремонт автомобілів, автобаня, надання ветеринарних послуг, косметологічні послуги, будівельні роботи та покриття підлоги, токарні послуги, туристичні послуги та організація дитячого відпочинку.

Вісім осіб отримали допомогу на організацію виробництва: пошиття і ремонт одягу, виробництво пасти з горіхів та какао-бобів, хлібобулочних виробів, рослинного молока, кормів, дерев'яних виробів, гранітних пам'ятників.

Ще 13 осіб отримали підтримку для організації виробництва сільськогосподарської продукції: вирощування однорічних та багаторічних культур в теплицях, вирощування малини, лісове господарство, бджільництво, вирощування і продаж бройлерів, курей-несучок та свиней.

Також  за пропозицією керівництва області внесені зміни в постанову про реалізацію проекту – зокрема, розширено заохочувальні механізми створення робочих місць для учасників пілотного проекту.

Нам вдалося змінити умови проекту. І зараз ми вже можемо надавати матеріальну допомогу роботодавцям, які можуть організувати додаткові робочі місця. Вже 11 таких проектів подано на півмільйона гривень

– повідомив Олег Пругло.  

Змінами передбачено надання фінансової допомоги чинним суб'єктам господарювання, які створюють робочі місця для учасників пілотного проекту, що сприятиме розширенню можливостей залучення  до трудової діяльності учасників пілотного проекту, поверненню осіб на ринок праці та стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць і працевлаштування осіб, як отримують державну соціальну допомогу – з малозабезпечених сімей, внутрішньо переміщених осіб та учасників антитерористичної операції.

На сьогодні Комісією розглянуто та ухвалені позитивні рішення відносно 11 бізнес-планів суб'єктів господарювання щодо надання роботодавцям фінансової допомоги на працевлаштування 22 учасників пілотного проекту на загальну суму понад 769 тисяч гривень.

соцзахист, зайнятість, робота, проект

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.