ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:15 09.02


Самозахист: полтавки вчаться захищатися

У Полтаві розпочався проект "Курси з самозахисту жінок", організований Обласним молодіжним центром, ГУ Національної поліції в Полтавській області та ГО "Центр спеціальної підготовки "Скіф"".

В рамках програми "60 днів проти насильства" ми провели невелике соціологічне дослідження серед молоді й з'ясували, що цікавим напрямком і формою роботи, куди би прийшли молоді люди, є курси самозахисту. Познайомившись із спецпідрозділом "Скіф" та об'єднавшись із національною поліцією, ми вирішили організувати такі курси. Поки що вони безкоштовні – в більшості регіонів такі курси проводяться на платній основі

– розповіла в.о. директора КУ "Обласний молодіжний центр Світлана Громцева.

Курсам передував майстер-клас, який показав, що варто приділяти увагу не лише самообороні, але й жінки потребують і психологічного консультування. Тому з курсантками працюватиме психолог.  Проаналізувавши ж деякі випадки нападів на жінок, організатори також зрозуміли, що до програми курсів варто включити заняття з юристом – він розповість юридичні аспекти, щоб самозахист не перетворився в напад за правовою класифікацією.

Проект складається з п'яти занять, які проведуть протягом місяця, до 6 березня. Серед них три рухливих практичних зустрічі в спортивному залі, та по одному заняттю з юристом та психологом. Групи склалися досить швидко – буквально на другий день після того, як інформацію про курси самозахисту оприлюднили в мережі Фейсбук. Тож, бажаючих виявилося більше, ніж місць.

Якщо учасниці нададуть нам позитивний фідбек і ми зрозуміємо, що це корисно, я думаю, що такі курси стануть традиційними. Звісно, на безкоштовній основі – наш молодіжний центр надає тільки безкоштовні послуги

– додала Світлана Громцева.

Участь у проекті для жінок безкоштовна. Єдина умова: бути вмотивованою навчитися захищати себе. Загалом набрали дві групи по 20 учасниць у кожній – це оптимальна, на думку тренера, кількість для ефективної групової роботи. Їх розділили за віковою ознакою: від 14 до 23 років та від 24 і старше. Найбільший вік учасниці – 49 років.

Це не дискримінація. Є певні особливості подання матеріалу для людей різного віку. Наприклад, дитячий самозахист – він зовсім інший. Дітям для захисту від дорослих зовсім по-іншому подається інформація. Молодь віком до 30 років – більш рухлива, люди від 30 до 50 років вже по-іншому сприймають інформацію. Мова не в фізичній особливості – скоріш, про інтенсивність подачі матеріалу

– пояснив тренер курсів, керівник ГО Центр спеціальної підготовки "Скіф" Сергій Чепіжний.

Для того, щоб навчитися основним приймам самозахисту – звільнення від захвату, розслабляючий удар, шокові точкові атаки, скористатися спеціальними засобами самозахисту – не обов'язково мати спеціальну фізичну підготовку. Сергій Чепіжний розповідає, що регулярні заняття спортом, звісно, дають користь: швидкість реакції, впевненість у власних рухах тощо. Але найперше, чим має володіти жінка в такій ситуації – це бути зібраною, не розгубитися, не піддатися паніці, діяти чітко та відпрацьовано. Саме для цього багаторазово просять курсанток, що розбилися на пари, відпрацьовувати раз за разом прийоми, які пояснює тренер.

Тут все залежить від мотивації. Якщо мотивація в спорті "постарався – виграв" або не виграв, то що стосується випадків, коли треба вижити, тут треба раптово мобілізуватися, максимально швидко – тут більше психологічна готовність. Діяти треба за правилом сірника: коли сірник чиркають і загорається його фосфорна голівка – це час, за який треба звільнитися, оглушити нападника, щоб він не міг за вами одразу бігти, і швидко тікати. Щоб, коли горітиме дерев'яна частина сірника, вас вже там не було

– пояснив Сергій.

Перше заняття тривало близько двох годин. Не було ніякої розминки чи фізпідготовки. Працювали за схемою, коли тренер показує, потім пояснює, потім рухи жінки відпрацьовують в парах. Чесно кажучи, важко відпрацьовувати звільнення від різних захватів на тендітних жінках: всі намагаються не травмувати свою партнерку, не зробити боляче, а тому всі рухи виконуються обережно і повільно та й в неповну силу. Утім, залишається сподіватися, що розуміння динаміки та механіки рухів таки допоможе не розгубитися в складній ситуації й дасть змогу діяти правильно.

Хочеться навчитися володіти своїм тілом, стати впевненою, не боятися ходити через якісь темні місця. Мені в житті, на жаль, доводилося потрапляти в складну ситуацію. Я тоді не знала таких прийомів, мені довелося застосувати дещо інше – смішно навіть сказати. Я тоді діяла по обставинах, не було часу розмірковувати. На щастя, мені вдалося не стати жертвою, нічого безповоротного не сталося. Але це дуже страшно і я вважаю, що кожна жінка мусить мати навички самозахисту

розповіла 35-річна учасниця проекту, полтавка Світлана Полумієва.

За словами жінки, перше заняття їй сподобалося та було корисним – на ньому вона побачила такі прийоми, яких не знала раніше. Не все вийшло з першого разу, але це спонукає Світлану більше працювати і не опускати руки.

На другому занятті, що відбудеться наступного тижня, жінки під керівництвом тренера відпрацьовуватимуть звільнення від захвата з поваленням на землю та звільнення з захвата лежачи, а попереду – самозахист з використанням підручних предметів (сумка, ключі тощо) та спеціальних засобів – електрошокера й газового балончика.

самозахист, курси, центр спецпідготовки Скіф, ОМЦ

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.