ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:30 19.05


Ще четверо людей за тиждень "підхопили" хворобу Лайма

Лікарі–епідеміологи інформують, що за останній тиждень в Полтавській області зареєстровано чотири нових випадки хвороби Лайма (по одному - в Полтаві, Кременчуці, Полтавському районі та на Диканщині). 

 

Переносниками хвороби є кліщі. Природні осередки кліщів визначені на території більш ніж 150 населених пунктів Полтавській області. Чисельність кліщів щороку зростає, а сезон їх активності звичайний з квітня по жовтень – в останні роки збільшився – з березня по листопад. Тому, необхідно нагадати про профілактичні заходи, виконання яких стане запорукою безпечного відпочинку на природі.

Кліщі можуть знаходитись на траві, кущах, гілках дерев на відстані 50-70 см від землі. Під час прогулянок у лісі, необхідно одягати білий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла щоб було легше помітити повзаючих кліщів. Голову потрібно прикривати головним убором. Під час перебування на природі необхідно проводити само- та взаємоогляди кожні дві години та ще раз – вдома. Одяг вдома потрібно уважно оглянути та відразу змінити.

Найбільш часте прикріплення кліща відбувається на потилиці, шиї, в пахвинних ділянках, у пупка, під лопатками та вздовж хребта. В більшості випадків присмоктування кліща залишається непоміченим. Але потім на місті прикріплення кліща виникає свербіж та запальний процес у вигляді кільцевого почервоніння. В випадку виявлення присмоктування кліща не намагайтеся самостійно його видалити. Невдале видалення кліща може призвести до того, що частина комахи залишиться в шкірі та викличе запальний процес. Тому, зверніться до травматологічних пунктів (дитячого або дорослого), які працюють цілодобово, або до лікувального закладу за місцем мешкання. З метою попередження нападів кліщів або інших комах під час прогулянок на природі необхідно використовувати репеленти – засоби, що відлякують комах (уважно ознайомтесь з інструкцією по застосуванню препаратів).

Якщо присмоктування все ж таки відбулося, кліща видалено, необхідно отримати консультацію лікаря інфекціоніста, лікаря дерматолога або сімейного лікаря за місцем проживання. Покуси кліщами можуть в подальшому викликати хворобу Лайма. Тільки спеціаліст надасть кваліфіковані поради та настороги щодо подальшого обстеження та розповість про перші ознаки хвороби у випадку її виявлення. Хвороба Лайма не передається від людини до людини. Але, якщо хворобу не лікувати, вона має дуже важкі та небезпечне наслідки.

Нагадаємо, що Полтавщина перебуває на першому місці за поширеністю хвороби Лайма серед усіх областей і майже вчетверо перевищує середній показник по Україні.


 

здоров'я, медицина, хвороба Лайма

За темою:

  • Торік у понад половині громад області фіксували хворобу Лайма
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.