ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:30 05.05


Штраф чи тюрма: самовільне випалювання рослинності карається жорстко

Поліція Полтавщини цьогоріч уже склала понад сто адміністративних матеріалів за самовільне випалювання рослинності.

 

Протягом березня-квітня цього року поліцейські Полтавщини склали понад сто адміністративних протоколів за самовільне випалювання рослинності в населених пунктах області. Складені на правопорушників адміністративні матеріали направлені на розгляд адміністративним комісіям, за висновками яких по 27 протоколам вже прийняті рішення про накладення штрафних санкцій на порушників.

Роман Ніколаєнко, начальник управління превентивної діяльності поліції Полтавщини, наголосив: "В умовах війни пожежі створюють небезпечну ситуацію, яка може сприйматися правоохоронцями як фактор інших загроз для населення, об'єктів і територій".

Нагадаємо, за випалювання рослинності (залежно від характеру правопорушення та його наслідків) передбачені адміністративна або кримінальна відповідальність. Так, відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення, за самовільне випалювання сухої рослинності для громадян передбачений штраф від 3060 до 6120 гривень штрафу; для посадових осіб – від 15300 до 17000 гривень.

За знищення чи пошкодження вогнем лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, уздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення  суд (відповідно до статті 245 Кримінального кодексу України) може призначити штраф від 85 тисяч до 153 тисяч гривень штрафу або до п'яти років обмеження чи позбавлення волі. А за пожежу (навіть, через необережність), що призвела до загибелі людей, масового знищення тварин чи інших тяжких наслідків, закон передбачає від 5 до 10 років ув'язнення.

небезпека, пожежа, поліція, кримінал, сухостій, штраф

За темою:

  • Кишкова паличка. На двох полтавських пляжах заборонили купатись
  • Дитячі табори на Полтавщині відкривати не планують
  • Розшук: засуджений утік із режимної установи
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.