ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:00 14.11


Сьогодні Всесвітній день боротьби з діабетом

14 листопада – Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом. Ця хвороба входить до трійки захворювань, які найчастіше спричиняють інвалідизацію населення та смерті, а також є однією з найпоширеніших у світі.

Уперше Всесвітній день боротьби з діабетом проводився Міжнародною діабетичною федерацією і Всесвітньою організацією охорони здоров’я 14 листопада 1991 року. З 2007 року Всесвітній день боротьби з діабетом проводиться під егідою ООН.

Метою Всесвітнього дня боротьби з діабетом є підвищення поінформованості про діабет – не тільки про кількість хворих, але і про те, яким чином можна запобігти розвитку цієї хвороби. За прогнозами медиків, цукровий діабет до 2030 року стане сьомою найпоширенішою хворобою на планеті.

Дата обрана не випадково – 14 листопада день народження Фредеріка Бантінга, канадського фізіолога, котрий відкрив (спільно з Джоном Маклеодом) гормон інсуліну, за що отримав у 1923 році Нобелівську премію з фізіології та медицини. Відкриття, яке врятувало і продовжує рятувати життя мільйонам людей.

Цукровий діабет характеризується стійким підвищенням рівня глюкози у крові, може виникнути у будь-якому віці і продовжуватися протягом всього життя. Чітко прослідковується спадкова схильність, однак реалізація цього ризику залежить від дії багатьох факторів, серед яких лідирують ожиріння та гіподинамія. Розрізняють цукровий діабет 1 типу чи інсулінозалежний і цукровий діабет 2 типу чи інсулінонезалежний.

Ранні симптоми діабету

  • До перших ознак прояву цукрового діабету відносять підвищення рівня цукру в крові, який в нормі повинен становити не більше 5,5 мМ / л натщесерце і протягом дня не підніматися вище позначки 7,8 мМ / Л. При підвищенні цукру до 13 мМ / л, хворий може відчувати прояв перших симптомів цукрового діабету.
  • Наявність частого й рясного сечовипускання. При цьому, кількість сечі за добу складає більше двох літрів, при цьому, доводиться вставати кілька разів вночі. Підвищений об'єм сечі виникає через те, що в ній багато цукру. Зайвий цукор починає виходити з організму через нирки, відбувається "осмотичний діурез".
  • З'являються ознаки зневоднення. Шкіра стає сухою, втрачається її еластичність, виникає сухість у роті, сухі губи, виникає часте відчуття постійної спраги, яке загострюється в нічний час. Хворий може випивати до п'яти літрів рідини на день. Небезпека полягає в тому, що якщо хворий не підозрює про свій діагноз, він продовжує втамовувати спрагу солодкими напоями, соками, компотами, які ще більше підвищують рівень цукру в крові, посилюючи перебіг захворювання.
  • Різке підвищення апетиту. Глюкоза, яка накопичується в крові, з організму виводиться разом із сечею, і не потрапляє в необхідній кількості в клітини тканин. Тканини починають відчувати брак енергії і в головний мозок відправляють імпульс про голод. Таким чином, виникає апетит.

Запобігти хворобі допоможе збалансоване харчування, фізичне навантаження, хороша медична порада, відмова від шкідливих звичок – ось основні моменти здорового способу життя. До речі, стиль життя, до якого входить дієтичне харчування і помірна фізична активність, може знизити ризик розвитку діабету 2-го типу на 60 відсотків.

 

З інтернет-джерела.


 

діабет, захворювання

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.