ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:06 09.02


Суддя, якій нібито пропонував хабара екс-зам Мамая, не впевнена в об'єктивності судді, який тепер веде її справу

Під час розгляду справи проти колишнього заступника мера Полтави Дмитра Трихни потерпіла Лариса Гольник заявила, що бажає відводу головуючого судді Юрія Куліша через сумніви в його об'єктивності та неупередженості.

У Київському районному суді Полтави відбулося чергове засідання у справі колишнього заступника міського голови Полтави Дмитра Трихни. Цього разу потерпіла Лариса Гольник (їй, коли вона була суддею, Трихна нібито пропонував хабар за закриття справи проти свого начальника мера міста Олександра Мамая) заявила відвід судді.

Приводом до заяви стала обізнаність Лариси Гольник в іншій кримінальній справі, яку суддя Юрій Куліш вів до 4 лютого 2013 року.

Так, за даними потерпілої, Юрій Куліш розглядав справу проти колишнього директора ТОВ "Торговий дім "Інтер-агро" В.В.Третякова, через дії якого держава не отримала понад мільйон гривень ПДВ. Засновником вказаного підприємства на той час була падчерка мера Полтави Ірина Климко та його сестра Вікторія Ширмовська. Також потерпіла розповіла про дружні та родинні зв'язки згаданих осіб між собою, їхню спільну діяльність у лавах партії "Совість України", лідером якої є Олександр Мамай, а також про роботу підсудного Дмитра Трихни на різних посадах в "Інтер-агро".

Рішення судді Куліша Ю.В., який звільнив від кримінальної відповідальності директора ТОВ "Торговий дім "Інтер-агро", засвідчило, що за наявності високих покровителів заподіяння державі тяжких наслідків у сумі понад мільйон гривень може бути розцінене як "дріб'язок", а сам обвинувачений ризикує відбутися легким переляком,

- зазначила у своїй промові Лариса Гольник. Таким чином, на її думку, інша близька до мера Полтави людина – Дмитро Трихна – також може уникнути покарання через позицію судді Юрія Куліша, який уже мав досвід роботи із "людьми Мамая".

Цікаво, що перед розглядом кримінальної справи суддя Київського суду Юрій Куліш розглянув клопотання журналістів ТОВ ТРК "ІРТ-Полтава" про надання їм права вести відеозйомку процесу. Заперечення були в адвоката обвинуваченого Юрія Шеховцова. Він послався на європейський досвід заборони відеофіксації процесу до і під час допиту свідків, оскільки це може вплинути на об'єктивний розгляд справи.

Крім того, ТОВ не мають відношення до засобів масової інформації, вони керуються господарським законодавством, а не у сфері ЗМІ,

- зазначив адвокат Трихни.

Після розгляду ситуації у дорадчій кімнаті суддя Куліш виніс ухвалу, яка не підлягає оскарженню: телевізійники мають право висвітлювати процес тільки після розгляду справи по суті і допиту свідків. Тобто, по суті, заборонив їм знімати сьогодні.

А, отримавши потім заяву від Гольник, суддя Юрій Куліш оголосив перерву, по закінченню якої засідання продовжила інша суддя Київського районного суду, яку обрала автоматизована система, – Ольга Логвінова. У підсумку клопотання потерпілої Лариси Гольник сторона обвинуваченого розгляне вдома, а судове засідання продовжиться завтра о 8:30.

Нагадаємо, що у Київському районному суді Полтави розглядається кримінальне провадження відносно колишнього заступника міського голови Полтави Дмитра Трихни за ч.3 ст.369, ч. 1 ст.376 ККУ. Потерпіла Лариса Гольник заявляє, що він пропонував їй неправомочну вигоду, як судді Октябрьського районного суду, аби вона закрила справу проти мера Полтави Олександра Мамая. Минуле судове засідання по справі не відбулося через реорганізацію прокуратури і неправомочність її представників на ньому.

Анна СОЛТОВСЬКА

суд, Трихна, Гольник, суддя, Київський райсуд, хабар, Мамай

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.