ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:58 17.08


Суддя, який закрив справу Кернеса, подав у відставку

Полтавський суддя Андрій Антонов, який розглядав та зрештою закрив справу проти міського голови Харкова Геннадія Кернеса, подав заяву про відставку. Повідомляє, що зробив це через тиск на нього.

Про це "Українській правді" повідомила речниця Вищої ради правосуддя (ВРП) Оксана Лисенко.

"Антонов подав до Вищої ради правосуддя заяву про відставку з посади судді Київського районного суду міста Полтави, мотивуючи своє звільнення тиском на нього", – зазначила вона.

Також суддя направив до ВРП повідомлення про втручання в  його діяльність. У ній Антонов наполягає, що дії прокурорів, які не з’являлись на дебати, позбавили суд можливості винести вирок по суті обвинувачення.

Суддя також нагадав, що прокуратура відкрила проти нього провадження за "неправосудне рішення", і вважає це тиском та його дискредитацією.

У день ухвалення ним рішення НАЗК повідомило про початок перевірки його декларацій. "Такі дії я… розцінюю як розправу за постановлене рішення", – написав суддя.

У заяві він також просить "вжити заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя".

Тепер член ВРП має провести перевірку та встановити, чи дійсно було втручання в діяльність судді.

"Остаточне рішення приймається більшістю від складу ВРП. ВРП може як застосувати факти реагування, так і відмовити у вжиття таких заходів", – пояснила речниця Оксана Лисенко.

Зокрема, Рада може зробити публічну заяву чи звернення, внести до відповідних органів чи посадових осіб подання про виявлення та притягнення до відповідальності тих, хто допустив порушення.

Нагадаємо, 10 серпня Київський райсуд Полтави закрив справу щодо харківського міського голови Геннадія Кернеса і його охоронців. Суд розцінив неявку прокурорів на дебати як відмову від звинувачення.

У прокуратурі наголосили, що не відмовлялись від обвинувачення і повідомляли в суд про лікарняні, на яких перебували прокурори. Їх карати за неявку не будуть. Прокуратура повідомила, що відкрила провадження проти судді Антонова (на фото).

13 серпня Рада суддів заступилася за нього.

Раніше, ще до закриття справи, суддя Андрій Антонов надіслав скаргу до Генпрокуратури про тиск та погрози з боку потерпілої сторони і активістів.

Кернеса та двох його охоронців обвинувачували у викраденні та катуванні двох активістів Євромайдану.

правосуддя, Геннадій Кернес, ВРП, Андрій Антонов, суд, прокуратура

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.