ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

20:30 26.07


Сумновідому вечірню школу планують перебудувати на молодіжний хостел. ФОТО

У приміщенні колишньої вечірньою школи на Павленківській площі, 6 у Полтаві, що готується на продаж, потенційний власник мріє влаштувати молодіжний хостел.

Полтавський міський голова Олександр Мамай розповів журналістам, що найближчим часом чекає на приміщення колишньої вечірньої школи на Павленківській площі, навколо якого розгорнулися неабиякі суперечки в міській раді.

Слово "школа" забудьте. Це була колись вечірня школа. Вечірньої школи не існує. Кілька років тому це приміщення передали в управління житлово-комунального господарства. Прийшов інвестор і каже: "я зроблю з цього приміщення гарну, чудову споруду; не буду змінювати розміри та поверховість приміщення, тільки зроблю, щоб воно мало гарний вигляд". Почав робити, облагородив виселив безхатьків. Тепер просить дати йому дозвіл на оцінку

– розповів журналістам Олександр Мамай.

Мер обіцяє, що дозвіл на оцінку майна буде оприлюднений в усіх ЗМІ. Таким чином громадськість зможе відстежувати цей процес та навіть впливати на нього.

Якщо оцінка буде п'ятнадцять копійок, ми з вами всі разом скажемо, що за 15 копійок ніхто його продавати не буде. Або п'ять гривень, і ми побачимо, що сьогодні таке приміщення в такому стані в тій частині міста плюс-мінус повинно бути десять тисяч гривень за квадратний метр. Плюс-мінус. Якщо там площа 500 квадратних метрів, то це півмільйона гривень в бюджет міста. Сьогодні ми лише дамо дозвіл на оцінку, і тільки після того як буде оцінка, депутатський корпус прийме рішення – за таку ціну продавати чи краще виставити на аукціон

– додав мер.

Міський голова стверджує, що на наступну сесію міськради винесуть лише питання про дозвіл на оцінку і ще зарано приймати будь-які інші рішення.  Оскільки оцінок проводиться щорічно багато і ще не було жодної кримінальної справи з цього приводу, мер вважає, що експерти оцінять будівлю чесно і неупереджено, за справжньою ринковою ціною, тож непокоїтися нема про що.

Заява мера про десять тисяч гривень за квадратний метр площі дещо збентежила нинішнього орендаря приміщення Олега Хардіна. Він говорить, що такі суми прийнятні хіба для приміщень в гарному стані в самому центрі міста. Але це – не про "павленківську школу".

Ця будівля роками стояла занедбана, з неї робили смітник – в такому стані ми взяли її в оренду. Моя дружина запропонувала будівлю цю зберегти, бо вона цікава. Наступним кроком ми звернулися з пропозицією взяти в оренду. Оголосили конкурс, дали оголошення, але ні в кого, враховуючи стан будівлі, не виникло бажання, тому договір оренди підписали з нами. Звідти вивезли 24 машини сміття – і, вибачте, фекалії, і шприци, і старі побутові речі. Не одразу навіть знайшли бригаду, яка погодилася там прибирати. Нас звинувачували, що ми її палили, але насправді там жили безхатченки, які палили там вогнища, від того й відбувалися пожежі

– розповів Олег Хардін.

Підприємець заявив, що наразі щомісяця орендна плата за будівлю коштує йому близько десяти тисяч гривень — 7600 за саме приміщення та понад дві тисячі гривень за землю, а на вивіз сміття, встановлення вікон, дверей та решіток вже витрачено понад сто тисяч гривень. Окремі кошти використані на відновлення електропостачання будівлі та виготовлення проектної документації на підведення водопостачання та каналізації. 

Тож не дивно, що бізнесмен хоче скористатися законним правом на приватизацію приміщення, якщо це погодять депутати. Але запевняє, що про знесення будинку мови немає – вони з дружиною прагнуть зберегти будівлю, якій, до слова, навесні цього року виповнилося сто років. Також не йдеться про забудову – за технічними нормами для виконання будівельних робіт там просто немає місця.

За словами Олега Хардіна, площа орендованого ним приміщення становить 466 квадратних метрів. По суті, зараз будівля являє собою чотири стіни й потребує серйозних інвестицій, щоб зробити надійне перекриття першого поверху, сходи, перекриття другого поверху і дах. Це потребує подвійних витрат: спочатку має відбутися демонтаж, а тільки потім вже ремонт.

Причиною, чому саме зараз заговорили про цю будівлю, Олег Хардін вважає те, що будівля стала цікавою: після очищення від сміття там замінили вікна, закрили решітками доступ для сторонніх осіб, встановили двері. Приблизний стан приміщень можна оцінити на прикладі сусідньої одноповерхової будівлі: там так само екскременти, сміття, залишки побутових речей. Запах — відповідний. Але, вважає бізнесмен, поки ніхто не прийшов та не прибрав — і там ці руїни нікого не цікавитимуть, але варто вчинити хоч якісь дії в цьому напрямку, як одразу з'явиться група людей із нищівною критикою.

Суто політичним процесом вважає події та протести, які розгортаються навколо колишньої павленківської школи, секретар міської ради Оксана Деркач. Вона впевнена, що єдина справжня причина скандалу навколо цієї будівлі – наробити галасу хоча би з будь-чого. Після кількох гучних публікацій у соціальних мережах приміщення почали називати "скандальною школою". Але нічого насправді скандального в ній секретар міської ради не вбачає – окрім намагань надати питанню політичного забарвлення. Адже в місті постійно приміщення здаються в оренду чи продаються – процес триває і не викликав раніше такої реакції.

І пояснюючи свою позицію, Оксана Антонівна нагадала, що довгими роками ця будівля перебувала на балансі міського управління освіти і була нікому не потрібна, а Олег Хардін фактично врятував приміщення.

Приміщення колишньої вечірньої школи та Кадетський корпус, безумовно, нерівноцінні за масштабністю, але процеси мають відбуватися одні й ті самі: потрібен інвестор. Бо одна справа брати в оренду приміщення, яке знаходиться в нормальному стані, потребує лише косметичного ремонту. Інша – коли воно перебуває в такому стані, як ця школа. Ніхто не хотів брати таке приміщення і склалася така ситуація, яку досліджувала депутатська комісія під головуванням Сергія Луценка – про ці всі підпали. Я задала питання на регламентній комісії – а чому  будівля доведена до такого стану. З'ясувалося, що коли приходили люди в управління  освіти й питали за неї, там не давали дозволу на оренду – лише під освітні програми. І тільки після консультацій із юристами виявилося, що управління може відмовитися від тієї будівлі, передати на баланс ЖЕО і тоді Управління майном мало би можливість передавати його в оренду під інші цілі. Використовувати його під щось неможливо і орендувати неможливозрозуміло, що зараз уже триває процедура порятунку цього приміщення

– розповіла секретар міської ради Оксана Деркач.

Ім'я Олега Хардіна пов'язують із Оксаною Деркач, як секретаря міської ради та координаторки групи "Єдність", яка підтримувала кандидатуру бізнесмена на виборах до Мачухівської ОТГ. Сама чиновниця зазначила, що вважає Олега Хардіна молодим, активним, креативним підприємцем, який не лише чесно веде соціально відповідальний бізнес, сплачує півтора мільйона податків на рік, але й є гарним депутатом, який разом зі своєю командою ефективно взявся вирішувати проблеми свого депутатського округу. Саме тому й запропонувала включити його до складу виконкому.

Але, підкреслює секретар міської ради, це не сподобалося деяким полтавським активістам – зокрема, Едуарду Волкову, який свого часу також працював у команді  під час виборів у Мачухівській та Щербанівській громадах. Оксана Деркач називає кампанію, яку розгорнули проти неї в соціальних мережах, не без участі згаданого Волкова, відвертим цькуванням, яке має на меті дискредитувати її як секретаря міської ради.

Вони намагаються дискредитувати мене максимально, бо підстав дискредитувати мене як депутата немає. Мене відкликають як депутата для того, щоб я не могла бути секретарем міської ради, щоб ним став хтось інший. Я не знаю, хто це має бути. Якщо мене як депутата відкликають, і постане питання про відкликання мера, то секретар міської ради залишається і до кінця каденції він може виконувати функції міського голови

– вважає Оксана Деркач.

Поки тривають з'ясування стосунків навколо "школи розбрату", відновлювальні роботи тривають. За словами Олега Хардіна, він мріє залишити фасад в історичному вигляді, а в приміщенні облаштувати молодіжний хостел. Але найпершим завданням бізнесмен бачить укріплення будинку та підготовку його до осінньо-зимового сезону: перекриття даху, утеплення стін. І вважає, що робити це треба якнайшвидше, щоб не довести "павленківську школу" до стану Кадетського корпусу. Утім, реалізовувати  це до того, як будівля буде приватизована, вважає недоцільним.

Я хотів би розуміти позицію депутатів і міської влади. Бо, можливо, ситуація зміниться в політиці чи світогляді людей. Можна інвестувати суттєві кошти, а наступного року залишитися ні з чим. Тобто, це треба вивчати, рахувати і спілкуватися

– пояснив свою позицію Олег Хардін.

До слова, Полтаві ще один хостел би не завадив: наразі в нашому місті офіційно діють лише чотири хостели з загальною кількістю місць для туристів близько 150. Вони сконцентровані, в основному, в центрі міста і не прив'язані розташуванням до вокзалів. Тож туристам, які відвідують місто з коротким візитом чи хочуть відпочити, наприклад, між потягами, доволі проблематично знайти собі бюджетний варіант комфортного відпочинку неподалік вокзалів.

 

майно, власність, влада, вечірня школа, оренда, хостел

За темою:

  • Депутат Полтавської облради Мазур відмовився від "російських" торгових марок
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.