ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:53 21.07


У Більську відкрилася польова археологічна школа

Втретє на Котелевщині запрацювала Літня польова археологічна школа і вже відомо про нові приголомшливі знахідки. Попереду в археологів - ще два тижні роботи.

У 2015 році в Більську на території КУ "Історико-культурний заповідник "Більськ" започаткували проведення літньої польової археологічної школи.

Проект має статус міжнародного.

У 2016 році традицію продовжили і цьогоріч на Третю літню польову археологічну школу до Більська з'їхалися представники восьми вищих навчальних закладів на розкопки  залишків Більського городища.

Якщо на початку Школа мала вигляд польової практики для студентів, то зараз вона виросла до великого археологічного проекту, на який з'їжджаються знані археологи та науковці з провідних закладів України та навіть інших держав

 - директор  Історико-культурного заповідника  "Більськ"  Полтавської облради Ігор Корост.

Окрім, власне, розкопок, тут читають фахові лекції від провідних істориків та археологів України, Польщі, Молдови.Мета проекту – підвищення рівня знань і навичок молодих українських археологів.  

Ця Школа - велике свято і знак того, що нашу культурну спадщину треба брендувати. Зараз триває підготовка документів для занесення Більського городища до списку ЮНЕСКУ. Більшої події минулого року, ніж знахідка на Гелоні, в Європі не було. Дуже приємно, що наші археологи були причетні до цієї події, про яку говорить увесь світ,

-заступник начальника управління культури Полтавської ОДА  Валентина Вождаєнко.

А 19 серпня в Більську відбудеться фестиваль класичної музики "Гелон-фест".

Такий формат дозволяє розширювати співпрацю археологів, у тому числі, міжнародними. Формат розширений - цьогоріч на Школу приїхали вчителі історії з Сумської та Черкаської областей. І вони будуть дотичні до історії ще до того, як результат наших розкопок потрапить до підручників історії. і зможуть про це розповідати своїм учням,

- зазначив  провідний археолог Денис Гречко.

У цьому році продовжилися і феноменальні відкриття.

Археологи працюють в урочищі Царина Могила та на могильнику урочища Скоробір. Досліджують 37 км валів.

Завдання, яке ставлять цього року - встановити час започаткування поселення.

Вже є перші захопюючі знахідки - знайшли цілу амфору, яка в часи існування городища була експортована з іншої давньої країни.

Нагадаємо, минулого року на поселеннях археологи з Харківщини знайшли понад 30 золотих бляшок, які датуються першою половиною шостого століття до нашої ери. Заповідник має статус місцевого, зараз сподіваються здобути йому статус національного.

 

 

Більськ, розкопки, археологія

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.