ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:24 17.04


У центрі Полтави оселився бронзовий Еней

17 квітня в Полтаві відкрили першу в місті міні-скульптуру – бронзовий барельєф, що зображує героя безсмертної поеми Котляревського Енея, розташований на будівлі ЦУМу.

 

Мода на міні-скульптури існує в світі давно – практично в кожній європейській столиці є ціла серія малих фігурок, які є метою великого потоку туристів. Найменшою скульптурою в світі вважають 4-сантиметрову "Жабку-мандрівницю" в Томську, в Європі це 15-сантиметровий "Хлопчик, що дивиться на Місяць" в Стокгольмі.

В Україні міні-скульптури вже є в багатьох містах, відносно нещодавно в Ужгороді розташували цілу серію – аж 30 міні-скульптур. А от для Полтави донедавна ця тема була лише приводом для мрій – наше місто не мало одної-однісінької бронзової мініатюри-пам'ятника. Але ініціативна група в складі активістів ГО "Полтавська платформа" вирішила закрити цей пробіл.

Ідея зародилася в нас із Вадимом Ямщиковим давно, оскільки ідея створення міських акупунктур дуже популярна зараз в багатьох містах України. Ми вирішили що в Полтаві це було б взагалі дуже класно – зробити цілу серію міні-скульптур в центральній частині міста.  Наша ідея пов'язана з реальними персонажами, які жили й працювали в місті, а також з персонажами полтавських письменників. Один із найпопулярніших не реальних персонажів Івана Котляревського – Еней

– розповів співзасновник ГО "Полтавська платформа" Артур Кобзар.

Гроші на втілення цієї ідеї збирали за допомогою краундфандингу на ресурсі ЗМІСТ: кожен охочий зміг зробити внесок будь-якого розміру. Загалом потрібно було зібрати 18800 гривень, з яких 1300 гривень коштував ескіз, 6500 грн – моделювання, 2600 грн – формовка, на матеріал було потрібно 5200 гривень, а встановлення коштувало 3200 гривень. Для збору коштів запланували п'ять з половиною місяців, утім ідея так сподобалася полтавцям, що необхідну суму зібрали значно швидше, та навіть на тисячі гривень більше, ніж було потрібно – це дозволило трохи змінити проект та зробити фігуру Енея у вигляді барельєфа, на що витратили більше бронзи, ніж планували спочатку.

Скульптором, що відтворив Енея в бронзі, став ужгородський майстер Михайло Колодко. Його міні-скульптурами прикрашені Ужгород, Мукачево та навіть Будапешт. А при створенні ескізу міні-скульптури довелося також погоджувати його з автором образу Енея – українським мультиплікатором Едуардом Кіричем. Саме він свого часу придумав мультиплікаційний образ Енея.Відомий мультиплікатор особисто завітав до Полтави на відуриття барельєфу.

 

Не було можливості зустрітися особисто, не зміг доторкнутися та щось підправити. Але спілкувалися в режимі інтернет-конференцій 

— пояснив Едуард Кірич.

Окрім, власне, барельєфу Енея, встановили також "щасливу копієчку", яку можна буде потерти та загадати бажання.

Нам треба розповідати якусь міфічну історію, придумати легенду. Тому встановили цю копієчку. Це ми зробили й для гостей міста, й для полтавців

– зазначив активіст ГО "Полтавська платформа" Вадим Ямщиков.

Автори проекту зазначають, що це перша, але далеко не остання полтавська міні-скульптура. В осяжному майбутньому в місті мають з'явитися інші малі за розміром, але великі за своїми діяннями мешканці. Наприклад, вже готовий ескіз міні-скульптури "Гоголь і чорт", але подробиці автори поки не розкривають.

міні-скульптура, барельєф, Еней, туризм

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.