13:01 12.04 1911
Тервідділення Антимонопольного комітету розглядає дві справи. Диканський ККП нібито нараховував більшу плату за послуги, а споживачі "Кременчукводоканалу" сплачують за повірку невстановлених лічильників.
Як повідомили в Антимонопольному комітеті, до тервідділення звернулися мешканці багатоповерхівки по вулиці Кутузова, 4 у Диканьці. Суть звернення - завищення вартості плати за централізоване опалення з жовтня минулого року по лютий цього року Диканським комбінатом комунальних підприємств (Диканський КПП).
У ході дослідження, тервідділення з’ясувало, що Диканський ККП нарахувало споживачу цього будинку за квартиру площею 68,3 кв. метрів плату у розмірі: за листопад - 6 019,31 грн, грудень - 8 588,89 грн, січень - 12 373,11 грн та лютий - 10 466,76 грн.
У будинку, про який ідеться, відсутні засоби обліку води та теплової енергії. А згідно із законодавством, в такій ситуації розрахунки за надані послуги здійснюються згідно із установленими нормами споживання
- зазначив голова Полтавського обласного тервідділення АМКУ Володимир Оніщенко.
Фактично Диканський ККП нараховував плату за послуги з централізованого опалення за тарифами за гігакалорію. Це суперечить встановленому порядку
- ідеться далі в повідомленні.
Оскільки плата нараховувалася з порушеннями законодавчого порядку, АМКУ встановив, що дії ККП є зловживанням монопольним становищем та порушенням прав споживачів.
Свої дії ККП пояснило тим, що укладення договорів із мешканцями, нарахування плати за опалення та збір коштів за надану послугу, здійснюється на підставі рішення Диканьської селищної ради. Він визначає підприємство виконавцем послуг з централізованого теплопостачання.
У зв’язку із цим тервідділення розглядає дві справи: про антиконкурентні дії ККП, а також за ознаками порушення законодавства про захист економічної конкуренції в діях Диканської селищної ради, яка створила умови для вчинення порушення комунальним підприємством.
А в Кременчуці виявилося, що всі споживачі послуг КП "Кременчукводоканал", навіть ті, хто не має лічильників холодної води, сплачують за послуги проведення їх періодичної повірки (відшкодування цих витрат закладене в тариф).
За інформацією КП "Кременчукводоканал", кількість лічильників, що підлягали періодичній повірці з дати введення тарифу (лютий минулого року) по лютий цього року — 17 116 засобів. А фактично провело періодичну повірку за рахунок тарифу за 16 471 лічильнику.
На наш запит щодо причин непроведення періодичної повірки за рахунок тарифу 645 засобів обліку води, підприємство повідомило, що частина споживачів проводили періодичну повірку за власні кошти. Їх облік воно не вело. За таких умов ми вважаємо, що КП "Кременчукводоканал", отримуючи відшкодування витрат за періодичну повірку лічильників, стягує із споживачів, у яких вони встановлені, кошти за послуги, що фактично їм не надавалися
- зазначив Володимир Оніщенко.
Тервідділення розпочало розгляд справи за ознаками порушення законодавства про захист економічної конкуренції в діях КП "Кременчукводоканал".
Найкращі ігри на пляжі для максимуму веселощів
13:10 17.06