ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:30 29.07


У Гадячі триває фестиваль "Козацька столиця". ФОТО

28-29 липня у Гадяч з навколишніх міст та областей з'їхалися кілька тисяч туристів. На співочому полі гучно проводять перший етно-рок фестиваль "Козацька столиця".

Фото Ольги Стенько, poltava365.com Фото Ольги Стенько, poltava365.com Фото Ольги Стенько, poltava365.com Фото Ольги Стенько, poltava365.com Фото Ольги Стенько, poltava365.com Фото Ольги Стенько, poltava365.com

 

Основним напрямком фестивалю стали виступи рок-колективів. До їх відбору оргкомітет поставився доволі серйозно: з початку року тривали етапи відбору конкурсантів. Групи, які пройшли всі етапи, були запрошені до виступу на заході. Утім, організатори до останнього тримали інтригу. В афішах для перших двох виступів замість назви гурту значилося "Відбір 1" та "Відбір 2". Пояснюють, що з'ясовували організаційні моменти, тому самі не знали, хто доїде до фестивалю.

Гурти приїхали з різних міст України: Полтава, Вінниця, Київ, Павлоград. Робили великий відбір, а тих, хто його пройшов, потім запрошували. Хтось відмовлявся, хтось приїхав. Умови виступів артистів також різні. Деякі з музикантів приїхали власним коштом, іншим оплатили витрати на дорогу та проживання. Джерела фінансування представники оргкомітету не називають. Організаторами фестивалю виступили громадська організація "Наша толока" та івент-агенція "Івент-агент", частково фінансову допомогу виділила адміністрація району.

У перший день захід відвідало понад три тисячі людей. Другий день зібрав ще більше гостей. Важко сказати однозначно, але складається враження, що другого дня Співоче поле відвідали близько тисяч п'яти тисяч глядачів. Також завітала делегація гостей з Польщі.

Метою фестивалю є популяризація міста Гадяч, відродження його як козацької столиці. Тому ми зібрали всіх цих людей тут і вирішили започаткувати такий щорічний фестиваль. Будемо добиватися йому статусу міжнародного

– розповідає головний адміністратор великої сцени Дмитро Голубенко.

Широкою була й географія учасників – народних майстрів, які приїхали показати свої таланти та поторгувати крамом власного виготовлення. Понад півсотні майстрів-підприємців, а це ковалі, майстри дерев'яної іграшки, лялькарі, гончари, миловари, в’язальники, вишивальники, пивовари, приїхали з Полтавщини, Сумщини, Харківщини, Київщини, Черкаської та Кіровоградської областей.

Більшість майстрів самі нас знаходили – ми давали ще з минулого року рекламу про фестиваль і запрошували до участі. Умовою було, щоби місця продажу виробів було оформлено в етнічному стилі та виглядало ошатно. Реєстраційний внесок 100 гривень використали для вирішення організаційних питань

 – розповів член ГО "Громадська толока" Іван Липівець.

Серед родзинок "Козацької столиці", окрім виступів рок-колективів етнічного спрямування, була також літературна сцена На ній члени формації "Творчий Сектор" декламували твори Шевченка, Стуса та Ольжича. Головним екшеном свята став виступ Київського кінного театру. Окремо варто зазначити, що всі музеї Гадяча працювали цілий день. Такою була домовленість оргкомітету з місцевою владою.

Гурманів вирішили порадувати майстер-класами з приготування українського борщу та традиційного кулешу. Кожному охочому дають можливість долучитися до приготування кількасот літрів борщу – нарізати овочі, зробити заправку. Поїдання страви також колективне, причому абсолютно безкоштовне, бо це черговий подарунок гостям свята.

Фуд-корти також порадували наїдками. Вісім закладів встановили майданчики з цілодобовим харчуванням гостей. Частували традиційними бутербродами, салатами, шашликами та гриль-стравами, піцою та пловом. Окрім пива й медового вина можна було зустріти й крафтові міцні алкогольні напої.

Підготовка "Козацької столиці” тривала понад рік. Основні роботи почалися ще минулого року. Знайшли та розчистили майданчик у лісі неподалік берега Пслу, вирубали чагарник, випиляли та вивезли дерева. Дмитро Голубенко розповідає, що практично все робили власними силами оргкомітету – а це близько десяти людей. Гадяччани теж приходили, але не дуже виявляли бажання попрацювати.

Утім, більшість ідей таки встигли реалізувати. Майданчики "Співочого поля" були поділені на кілька зон: головна сцена на великій галявині, поруч – наметове містечко та фудкорти, обабіч дороги – літературна сцена і містечко майстрів, дитячі атракціони.

Щоправда, не вдалося знайти жодного туалету – ні поруч з точками харчування, ні в наметовому містечку, ні на під'їздах до Співочого поля. Можливо, десь вони й були, але точно не  на видному місці. Більшість відвідувачів теж не стала ускладнювати собі життя пошуком громадських вбиральнь. Ввечері кущі навколо поля користувалися неабияким попитом.

Важко говорити про результати "Козацької столиці" зараз, коли фест іще триває. Але оргкомітет сподівається, що захід добре себе зарекомендує та стане щорічним традиційним етно-фестивалем. Наступного року обіцяють обладнати Співоче поле Гадяча стаціонарними альтанками та лавами.

 

Гадяч, культура, музика, фейстиваль, Козацька столиця

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.