ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:14 27.10


На Полтавщині лікарі запроваджують електронну систему E-Health

У Гадяцькому районі з початку року лікувальні закладі підключилися до єдиної електронної системи E-Health: не лише ЦРЛ, але й амбулаторії загальної практики сімейної медицини.

Зокрема, Сарська амбулаторія загальної практики сімейної медицини (АЗПСМ) функціонує в селі Сари Гадяцького району з 2011 року. В амбулаторії працюють два сімейних лікарі і п'ять медичних сестер загальної практики сімейної медицини.

Заклад обслуговує 2686 осіб, з яких дорослого населення 2301 особа, 61 підліток, 17 малюків до року.

Останні два роки амбулаторія зазнала великих змін: заклад модернізований, доукомплектований сучасним діагностичним обладнанням, серед якого - гемо- та сечоаналізатори, електронний індикатор вимірювання внутрішньоочного тиску, холестерометр, глюкометр, цілодобові монітори артеріального тиску, дефібрилятори. А також система "Телекард", яка дає можливість у режимі реального часу консультувати електрокардіограми у фахівців-кардіологів обласного центру.

Частину обладнання закупили за кошти місцевого бюджету, значну допомогу надав банк реконструкції і розвитку.

В рамках реалізації проекту Світового банку "Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей", в заклад поставили медичне обладнання - зокрема, добові монітори артеріального тиску, системи холтерівського моніторування.

З початку поточного року в амбулаторії запроваджена система електронного медичного документообігу "E-Health".

Кожен пацієнт отримав електронну картку-ідентифікатор, яка містить всі медичні відомості.

Це дає можливість значно скоротити час перебування пацієнта у лікувальному закладі. Коли людина приходить з цією карткою, ми зчитуємо ідентифікаційний код і на екрані одразу бачимо всі дані цього пацієнта. Фактично, це зміст товстої картки, яку раніше люди з собою - де на якому огляді була людина, всі лані обстежень

 — пояснив завідувач Сарської АЗПСМ, сімейний лікар Василь Ростовський.

Інформацію вносять медичні реєстратори та медсестри просто під час прийому в лікаря. Якщо ж пацієнт отримував консультацію в іншому лікувальному закладі, який вже підключений до системи "E-Health", там також заносять дані консультації чи лікування.

Лікар одразу обстеженні вносить дані, які одразу потрапляють на електронну картку пацієнта, і наш лікар може це бачити, що значно скорочує час. Також ми можемо дистанційно записувати своїх пацієнтів до вузьких спеціалістів - вони не стоять у чергах, а просто приїжджає в зазначений час

 — зазначив Василь Іванович.

Гадяцька ЦРЛ також підключена до системи, як і більшість амбулаторій району.

В разі, якщо в лікувальному закладі не запроваджена електронна медична система, пацієнт отримує виписні епікрізи та результати обстежень у паперовому вигляді, а внесення інформації в його електронну картку здійснює медперсонал амбулаторії за місцем проживання.

В електронній картці також є можливість при консультації хворого з хронічними хворобами обрати йому лікування за допомогою системи "доступні ліки". Лікар вторинної ланки (спеціаліст) обирає необхідний препарат, інформація про призначення одразу фіксується в електронній картці пацієнту, і одразу ж роздруковується рецепт. Лікарю потрібно лише підписати та поставити лікарську печатку

 — розповіла Наталія Кулик, лікар-кардіолог поліклінічного відділення Гадяцької ЦРЛ.

Також інформація про пацієнтів в автоматичному режимі вноситься до статистичних даних.

Ще однією перевагою електронної медичної системи є можливість отримати онлайн-консультацію в провідних фахівців - лікарю достатньо просто зв'язатися з колегами та назвати дані пацієнта в єдиній мережі.

Великий плюс — у Гадяцькій ЦРЛ зараз відсутні черги під кабінетами - кожен пацієнт приходить на призначений час, лікарі більш ефективно планують свій робочий день.

Я вже з півроку користуюся електронною карткою. Звісно, що це зручно - я точно знаю, що прийшла на час, вказаний в талоні, і мене лікар прийме. Не треба носити з собою стус папірців - аналізи та виписки, і картку не загублять в ніякій реєстратурі

 — розповіла пацієнтка лікарні, гадяччанка Олена Кириченко.

Нагадаємо, на Полтавщині формується реєстрів пацієнтів. Наразі до "червоного реєстру" пацієнтів внесено 99,8 відсотків населення області, а в ході переписної кампанії створюється "зелений реєстр".

Запровадження системи "E-Health" допомагає перевести всі документи та процеси взаємодії в сфері охорони здоров'я з паперового формату в електронний, водночас створюючи єдині реєстри закладів, пацієнтів, лікарів, ліків тощо.

Це дозволить автоматично коригувати "червоний реєстр", коли пацієнти укладають Декларацію про вибір лікаря (переходять у "зелений реєстр").

E-Health, медицина, Гадяч, реєстр

За темою:

Топ-5 за тиждень :









Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.