08:00 03.10 1042
2 жовтня під час брифінгу міський голова Кременчука Віталій Малецький заявив, що тарифи комунальному підприємству "Теплоенерго" планується ухвалити вже на наступному засіданні виконкому, 9 жовтня.
Проект нових тарифів та повідомлення про намір їх змінити був оприлюднений ще 30 серпня на сайті комунального підприємства теплоенерго та одночасно на сайті міської ради.
Процедура ухвалення рішень виконкому передбачає, що проекти рішень виконкому мають бути оприлюднені за 20 днів до їх ухвалення. На запитання журналістів, коли ж був оприлюднений проект рішення, мер відповів — 1 вересня.
Однак 1 вересня проекту ніхто не бачив, хоча його очікували та щодня перевіряли сайт мерії, після заяв про наміри змінити тарифи. Може це був проект-невидимка, або всі міські журналісти «сліпі», або, найвірогідніше, проект рішення був оприлюднений «заднім числом».
Адже 12 вересня мер заявляв: виконком не готовий затверджувати нові тарифи і проект рішення поки що виносити рано, бо тарифи потребують доопрацювання.
Тоді ж Віталій Малецький повідомив, що КП "Теплоенерго" доручили ще раз перевірити розрахунки, зокрема, той момент, чому вартість гігакалорії тепла (з лічильником) підвищиться на 11%, а вартість опалення за 1 кв м житлової площі (без лічильника) на 8 %.
У розміщеному проекті рішення ті ж самі цифри, що і в повідомленні про наміри КП "Теплоенерго".
Відкриті слухання щодо тарифів — обов'язкові 28 серпня, коли мер вперше заявив пресі про підвищення тарифів на тепло та гарячу воду, він пообіцяв публічне обговорення.
"ТелеграфЪ" цікавився і в КП "Теплоенерго" датою громадських слухань, але дату так і не призначили.
Є Закон України "Про особливості доступу до інформації у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення".
Цей закон, до речі, не згадує ні КП «Теплоенерго» у своєму повідомленні про наміри, ні виконком — у проекті рішення про зміну тарифів. Між тим, стаття 4 цього Закону передбачає, що при зміні тарифів громадські слухання є обов'язковими.
Якщо відкритих слухань щодо тарифів нема, то виконком автоматично порушує вимоги чинного законодавства. І це дає підстави будь-якому споживачу оскаржити нові тарифи у суді через те, що була порушена процедура їх ухвалення.
Частина мікрорайонів Полтави залишилася без води
12:15 10.10
На пішохідному переході в Полтаві збили жінку
19:00 09.10