ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:00 28.04


У Нових Санжарах атовці і фермери не поділили землю

У Новосанжарському районі агрофірми полтавських депутатів від "Совісті України" Владислава Киви та Ліліани Бєлашової засівають землі, які Держгеокадастр зарезервував для ветеранів АТО.

27 квітня 2017 року обурені мешканці Новосанжарського району (переважно, учасники бойових дій та їхні родини) завітали до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області. Вони вимагали у керівництва розібратися із самозахватом земель с/г призначення, які ще в червні минулого року були зарезервовані за атовцями.

Місцеві бійці і члени сімей загиблих отримали необхідну документацію. Однак, як розповів учасник бойових дій Тарас Лелюх, фермерське господарство зареєструвало на ті ж самі землі договір оренди, нібито укладений із райдержадміністрацією. А реєстратор оформив за агрофірмою необхідні документи. Новосанжарці кажуть, що договори оренди – підробка.

На даний момент більшість цих земель засіяні. Де-факто ми знаємо хто це зробив, а де-юре – ні. Поліція нам надала інформацію, що вони не можуть визначити хто захопив землі, а позаочі говорять більше. В квітні місяці зробили зустріч з начальником районного кадастру, прокуратурою, поліцією. Нам всі кажуть, що ми праві. Адміністрація не завіряла ніяких договорів

– переконує Едуард Коношенко, мешканець Нових Санжар.

Начальник обласного Держгеокадастру Вадим Чувпило заявив, що він на боці ветеранів, і що для нього самого дана ситуація виявилась незрозумілою.

Ми продовжуємо відстоювати позиції учасників бойових дій. Я попередньо телефонував до правоохоронних органів, повідомляв про ці факти. Думав спочатку, що хтось підробив документи Головного управління - і такий факт дійсно мав місце. Мені особисто незрозуміло, як без доручення, яке мало вийти за моїм підписом, реєстратор реєструє право. Із серпня минулого року ті землі були зарезервовані моїм наказом за учасниками АТО

– роз’яснив Вадим Чувпило.

Чиновник продемонстрував копію договору оренди, який був укладений між Новосанжарською РДА та приватною агрофірмою "Обрій". Мешканці Нових Санжар розповіли, що такі випадки мають масовий характер. Вони вважають, що самозахватом земель від імені різних підприємств фактично займається одна людина –Владислав Кива, який є депутатом Полтавської міської ради від "Совісті України".

Згідно з даними сайту youcontrol.com.ua, засновниками ПАФ "Обрій" є його дружина – Наталія Кива разом із іще одним депутатом від "Совісті" Ліліаною Бєлашовою. Їхній спільний аграрний бізнес налічує п’ять підприємств. Із них три зареєстровані в Новосанжарському районі. Директором ТОВ "Сокіл" і ПП "Полтаваенергоресурс" є ніхто інший, як сам Владислав Кива. Земельний банк холдингу в Новосанжарському районі становить 3,3 тисячі гектарів.

При цьому фермер не вважає себе винним, адже, на його думку, ветерани АТО не мають жодного документа, який би підтвердив їхнє право власності на землю.

У нас немає земель атовців. Ті землі, які ми засіяли – наші. Я не знаю, хто такий Вадим Чувпило. Я з ним не знайомий. Ніхто мені документів не показував, що це землі атовців. Ми засівали по договору з райдержадміністрацією. Нехай із ними і розбираються. Якщо це землі їхні (атовців – авт.), то чому тоді з нас беруть плату? Договори складені на "Обрій" дуже давно. Ми ці землі засіваємо 15 років. Вони між собою щось там вирішували, а тепер бігають та кричать, що земля належить їм. Нехай покажуть якісь документи. Посівний рік починається 25 березня. Навіть якщо вони мають якісь претензії, то хай пред’являють їх восени. А поки що земля належить райдержадміністрації

– прокоментував ситуацію Владислав Кива.

Натомість учасники бойових дій налаштовані на боротьбу. На зібранні вони домовилися з начальником обласного Держгеокадастру разом провести перевірку використання своїх земель фермерами. У разі встановлення порушень, за кожну використану земельну ділянку – накласти штраф.

Заплатити реєстратору чотиризначну суму і зібрати п’ятизначну суму в доларах – дуже вигідно. Полтавщина на першому місці в Україні по видачі наказів (на землю – авт.). Але менше, ніж на 10 відсотків наказів зареєстроване право власності

– обурюється активіст, учасник бойових дій Тарас Лелюх.

А тим часом іншим новосанжарським ветеранам пощастило ще менше. Боєць Дмитро повернувся з шостої хвилі мобілізації. Розповідає: коли звернувся до сільради, аби отримати ділянку, йому відповіли, що земель уже немає. Все надано в оренду агрофірмі "Аршиця", яка належить олігарху Андрію Веревському. Коли Дмитро звернувся до агрофірми, там йому пообіцяли "вирішити питання" за умови, якщо він укладе з компанією договір оренди своєї землі на 15 років. Усього "Аршиця" використовує понад 12 тисяч гектарів землі.

Найбільшим же утримувачем земельного банку в районі є ТОВ "Чиста Криниця" депутата Полтавської облради від "Батьківщини" Юрія Лебедина. Сукупно в Новосанжарському і Машівському районах це товариство обробляє понад 50 тисяч гектарів.

конфлікт, скандал, земля, АТО, Нові Санжари

За темою:

  • Поліція з’ясовує обставини конфлікту між чоловіком та військовими
  • Стоп перейменуванню: у Полтаві розпустили групу з декомунізації та деколонізації
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.