ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:15 01.01


У Полтаві підбили підсумки конкурсу, присвяченого Конституції Пилипа Орлика

У музеї "Поле Полтавської битви" напередодні Нового року підбили підсумки інтернет-вікторини, присвяченої 310-ї річниці Конституції Пилипа Орлика.

"10 запитань про Пилипа Орлика та його Конституцію" - так називається інтернет-вікторина, яку влаштували Державний історико-культурний заповідник "Поле Полтавської битви" та Північно-східний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам’яті (УІНП). Присвятили захід 310-й річниці ухвалення Конституції Пилипа Орлика. 

Інформацію про ці творчі історичні змагання організатори поширили на офіційних сторінках музею та відділу у соцмережах та в полтавських інтернет-виданнях. Протягом листопада і першої половини грудня надходили відповіді, які опрацьовувало журі, а переможцями стали: 15-річна Карина Демська із села Гвардійське Хмельницької області, редактор "Полтава 365" Станіслав Майзус, громадський активіст із Шишак Віталій В’юн, жителька Лохвиці Лариса Козирка та мешканка Білоцерківського району Київської області, учениця 11-го класу Яблунівського навчально-виховного комплексу Аліна Лукашевич. 

Напередодні новорічно-різдвяних свят переможці отримали призи-подарунки (це зокрема, серія арт-плакатів УІНП "Визначні діячі Української революції 1917 — 1921 років" та книга УІНП "Андрій Лівицький. Листування (1919-1953 роки).) 

"В умовах цього непростого року, ми багато часу були змушені працювати онлайн із нашими потенційними відвідувачами. Ми вчимося і зараз це робити, тобто ми даємо свої матеріали якісь наукові розробки, разом з тим виходимо ось на таке спілкування наразі ось така спільна співпраця, ось така вікторина і нам було приємно, що відгукнулися люди і не тільки з Полтавщини, а і інших регіонів України", - зазначила директорка музею "Поле Полтавської битви" Наталія Білан.

В експозиціях музею постаті Пилипа Орлика, соратника Івана Мазепи приділяється чимало уваги. Зокрема, у залі про історію Української держави другої половини ХVІІ – початку ХVІІІ століття значна частина картин, різноманітних артефактів присвячена гетьманам Іванові Мазепі та Пилипу Орлику. Спільно з УІНП у 2020 році музей працював  над виставковим проєктом, який розвінчує російські імперські міфи про Полтавську битву. 

історія, вікторина, Пилип Орлик, УІНП

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.