ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:45 20.01


У Полтаві підліток-вихованець центру реабілітації зґвалтував дитину

У Полтаві скандал: 13-річний хлопець зґвалтував неприродним способом 5-річну дівчинку, обоє – вихованці Центру соціально-психологічної реабілітації дітей Полтавської обласної ради.

Випадок стався у середині грудня минулого року, а відомо про нього стало нині, пише «Кременчуцька газета». Як пише видання, посилаючись на джерела в облраді, наприкінці минулого року чотирьох вихованців Центру «швидкою допомогою» госпіталізували у дитячу лікарню Полтави. Медики вважали, що діти отруїлися.

Вихованці були різного віку та статі: двоє – п’яти років, один – 10 та ще один – 13 років. Усіх їх, порушуючи вимоги та протоколи, розмістили в одній палаті, де й сталася надзвичайна пригода: 13-річний хлопець зґвалтував неприродним способом 5-річну дівчинку. Поліція знає про інцидент, але депутатам не надали інформації.

 — Я про це не знав. Зараз лише після вашого запитання перевірив і депутат Алексюк мені підтвердив цей факт, – повідомив «Кременчуцькій газеті» голова облради Олександр Біленький.

Він запевнив, що в закладі буде ще одна перевірка. А тим часом питань багато і до лікарів, і до працівників Центру. Діти різного віку і статі не мали перебувати в одній палаті, їм мав бути забезпечений контроль. Працівники центру дітей жодного разу так і не навідали.

Як розповів «Колу» депутат Олександр Алексюк, котрий раніше займався розслідуванням насилля у Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей, на одного працівника припадає всього три дитини, колектив великий, і вже вдруге за пів року у закладі стаються надзвичайні події, у яких страждають діти.

Так,  у березні у цьому центрі побили семирічного хлопчика-сироту, дитина в реанімації, у хлопчика відмовляли руки і ноги, адже його душив інший, 17-річний вихованець.  Хлопчика, якого ледь не задушив інший, врятували, Богдан має родину. Випадок набув розголосу.

Нині в обласній поліції про жахливий випадок зі зґвалтуванням дитини розповіли, що розслідують його, є кримінальні справи.

– До поліції така інформація надійшла одразу, випадок був у грудні, 16 числа розпочали кримінальні провадження, за частиною 4 статті 152 ККУ (Зґвалтування) та статтею 137 ККУ (Неналежне виконання обов’язків щодо охорони життя та здоров’я дітей), – повідомив «Колу» Юрій Сулаєв, речник обласної поліції. – Поліція надасть правову оцінку діям усіх фігурантів справи.

Більше подробиць не надали, «Кременчуцька газета» пише, що днями, 16 січня, відбувся слідчій експеримент. 

Загалом у згаданому притулку в Полтаві перебувають діти, яких рятують із родин, вилучають, адже над ними вдома чинять насилля, неналежно виконують батьківські обов’язки, їм загрожує небезпека. Тож виходить, що з одного пекла малеча та не лише малеча, а й старші, потрапляють до іншого пекла.

Часто про такі й подібні випадки знають одиниці, вони залишаються з травмованими морально чи фізично дітьми за зачиненими дверима, роками «із хати не виносять сміття», а страждають ті, кого там мають реабілітовувати та шукати для хлопчиків і дівчаток родини чи повертати у власні, якщо батьки взялись за розум. 

діти, насильство, інтернат

За темою:

  • Шестирічний хлопчик проткнув шию металевим стільцем
  • У Полтаві шукали двох дітлахів
  • Після кількох тижнів розшуку знайшлася 14-річна полтавка
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.