ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:30 21.09


У Полтаві пред'явили позов до власників історичного будинку в центрі

З метою зобов’язання укласти охоронний договір прокуратурою пред’явлено позов до власників пам’ятки архітектури місцевого значення у Полтаві.

 

Обласною прокуратурою пред’явлено позовну заяву до власників пам’ятки архітектури місцевого значення про зобов’язання укласти охоронний договір на будівлю, розташовану у Полтаві, на вулиці Котляревського, 19/10.

У січні 1992 року рішенням Полтавської міської ради приміщенню було надано статус пам’ятки історії та архітектури місцевого значення. У липні 2021 року розпорядженням голови Полтавської обласної державної адміністрації цей будинок було внесено до Переліку об’єктів культурної спадщини, як щойно виявлений об’єкт історії та архітектури – колись тут працював Торговий дім.

Позов пред’явлено в інтересах держави в особі Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради. Його розглядатиме Полтавський окружний адміністративний суд, повідомили у прокуратурі області.

Укладення охоронного договору унеможливить використання території пам’ятки для нового будівництва та інших господарських потреб, що можуть зашкодити пам'ятці, також надасть змогу утримувати її в належному стані у спосіб, що потребує якнайменших змін та забезпечує збереження автентичності, просторової композиції тощо.

До речі, за позовом Полтавської окружної прокуратури укладено охоронний договір на іншу пам’ятку архітектури місцевого значення – Торгівельний будинок, розташований у Полтаві, на вул. Небесної Сотні, 9/17.

культура, архітектура, спадщина, суд, прокуратура, позов, влада

За темою:

  • "Сараїзм" Полтави без гриму і туристів
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.