ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:15 14.10


У Полтаві презентували результати дослідження про сміттєвий слід Covid-19

13 жовтня в Полтаві відбулася презентація результатів дослідження про сміттєвий слід Covid-19 в містах України та рекомендацій для роботи бізнесу, влади та менеджменту відходів у часи продовження карантину.

Авторами дослідження є ГО "Нуль відходів Львів", ГО "Еколтава" та  Дослідницька агенція "Fama".

Команда проєкту на прикладі чотирьох міст — Львова, Трускавця, Полтави і Миргорода проаналізувала нові виклики, які з’явилися внаслідок епідемії у сфері поводження з відходами.  

 — Загалом в часі пандемії змінилася структура відходів. Збільшилася кількість пакувань, зокрема того, яке не переробляється взагалі. В часи жорсткого карантину люди перебували вдома – збільшилася частка органічних відходів та кількість негабаритних відходів, - зазначила Ірина Миронова, виконавча директорка ГО "Нуль відходів Львів".

Метою проєкту є розробка практичних  рекомендацій для системи менеджменту відходів  задля пом’якшення шкідливого впливу на довкілля. Дослідниці обговорювали рекомендації МОЗ для супермаркетів, торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами з точки зору екології.

Марина Цигрик,виконавча директорка ГО "Еколтава" розповіла про те, як карантин вплинув на екологію Полтави.

 — Ми досліджували морфологію відходів. Повністю робили аналіз наших баків для відходів і виявили, що майже 50%   це органічні відходи. Ті пожежі, які ми спостерігаємо на Макухівському сміттєзвалищі відбуваються і через бродіння органічних відходів в результаті чого утворюється газ  -  метан. Ми лобіюємо компостування відходів, але влада відкидає цю пропозицію, - сказала Марина Цигрик.

Дослідження сформувало ряд рекомендацій:
• Органіку НЕ МОЖНА викидати до загального смітника, а впроваджувати заходи на рівні міста зі зниження кількості харчових відходів, запровадження окремих контейнерів для органіки та компостування.
• Вести інформаційні кампанії щодо того, як правильно сортувати інше сміття: пластик, скло, папір, метал.
• Небезпечні відходи здавати в Екобус.

Графік руху Екобусу в Полтаві на жовтень можна знайти тут.

Проєкт виконується в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється МФ "Відродження" за фінансової підтримки Швеції.

 

Альона ЯГОЛЬНИК

екологія, забруднення, презентація, дослідження, коронавірус

За темою:

  • На Полтавщині стартує конкурс "Екологічні громадські ініціативи"
  • У Полтаві зафіксували забруднення Пушкарівських ставків
  • У Полтаві розчищають водойми від сміття
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.