20:00 15.04 2973
15 квітня в Полтавському краєзнавчому музеї відбулася презентація загальноукраїнського волонтерського фотопроекту про історії людей, чиї життя навіки змінила неоголошена війна, що четвертий рік триває в Україні.
"Якби не війна" - ми б ніколи не дізнались – наскільки сильна і непереможна наша нація.
"Якби не війна" - ми б ніколи не дізнались – наскільки мужні і войовничі українці.
"Якби не війна" - ми б ніколи не дізнались – як багато тих, для кого Україна – не просто місце проживання",
– розповідають автори на сторінці проекту в соцмережі.
Виставка являє собою галерею світлин, які представлені окремими блоками. Перший присвячений коханню бійців АТО, волонтерів. У ньому історії 12 пар, які зустрілися до війни або познайомились під час неї. Другий блок – фото дівчат та жінок, які захищають Україну на рівні з чоловіками. Третій присвячений воїнам із надзвичайними професіями, які пішли добровольцями на фронт. Решта блоків – світлини героїв з мамами, фото наймолодших учасників АТО, фото легіонерів – громадян інших країн, що стали на захист України від російської навали. Ці люди зображені на фото прапорів їх рідних держав.
Ще два блоки – історії невідомих героїв із 24 областей країни та Криму, і 25 світлин (по одному герою з кожної області) воїнів, що загинули під час бойових дій.
Більшість блоків складаються з 12 світлин – ми планували випустити тематичні календарі. Утім, не знайшли такої можливості. І лише два блоки – про невідомих героїв та про загиблих захисників – включають у себе по 25 світлин. По числу областей України й плюс Крим
– розповіла одна з ініціаторів проекту "Якби не війна" Юлія Волкова.
146 Героїв, 122 історії, 8 блоків волонтерського фотопроекту "Якби не війна" – це історії життя 97 "звичайних" людей, які живуть серед нас. І про життя 25 янголів, які спостерігають за нами з небес.
Результат майже річної роботи волонтери упорядкували в збірку "Якби не війна", до якої увійшли не тільки світлини, але й історії, що написані від першої особи їх героїв. Власне, її й приїхали представляти волонтери: показали роліки про те, як створювався кожен з блоків, читали уривки історій, розповідали історії з власного життя та життя героїв книги. Особливо моторошно сприймаються історії з блоку, присвячено загиблим бійцям.
Коли політики вчергове домовилися між собою про тимчасове перемир'я, обстріли на передовій продовжилися, волонтери везли моє тіло – те, що залишилось від мене – нічого не підозрюючим батькам, з-під Савур-Могили…
– розповідає одна з історій.
Перша виставка в рамках проекту "Якби не війна" відбулася в Києві. Потім був Харків, Запоріжжя, Сєвєродонецьк, Краматорськ, Маріуполь. Полтавці, розповідає Сергій Лисенко, дізнались про цей проект із соцмереж, і Сергій Георгійович ініціював проведення виставки фотопроекту в Полтаві.
Ми зв'язалися з волонтерами-організаторами, обговорили деталі й домовилися про дату – 15-23 квітня – це був єдиний тиждень у найближчий час, коли ми мали можливість зробити виставку. Роботи отримали "Новою Поштою", разом із ними – частину рамок, на яких виставляємо світлини. 24 квітня все буде розібране, запаковане і відправлене – поки невідомо куди, організатори скажуть про це окремо
– розповів Сергій Лисенко, активіст руху "Є свідомі!", куратор полтавської виставки.
Експозицію "Якби не війна" можна побачити у великому залі Краєзнавчого музею імені Кричевського протягом тижня, до 23 квітня включно.
Ольга СТЕНЬКО, Влада АЛМАЗНА
На Полтавщині потонула 9-річна дівчинка
20:00 30.11
Землі Полтавщини страждають від ерозії ґрунту
13:00 30.11
Пожежа на Миргородщині забрала життя
16:00 30.11