ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:26 05.12


У Полтаві привітали волонтерів за покликом серця. ФОТО

5 грудня в Полтавському музеї авіації і космонавтики урочисто відкрили виставку "За покликом серця", яка розповідає про діяльність однієї з найбільших в Полтаві волонтерських організацій - "Полтавський батальйон небайдужих".

Захід організований з нагоди Міжнародного дня волонтера і розповідає про діяльність саме  "Полтавського батальйону небайдужих" не випадково.

Адже перша поїздка волонтерської групи, з якої згодом виросла потужна громадська організації, відбулася 7 березня 2014 року – коли більшість українців не повірили б, що на нашу країну чекає анексія Криму, окупації Сходу та запеклі бої.

За неповні чотири роки своєї діяльності волонтерська організація зібрала та передала в зону АТО десятки тон різноманітної гуманітарної допомоги – харчування, обмундирування, маскувальні спорядження, медикаменти, техніку та електроніку, транспортні засоби тощо. Волонтери-водії здійснили за ці роки по кілька десятків виїздів у зону АТО кожен, разом це близько сотні поїздок.

Про поїздки в зону АТО та їх результати, власне, й розповідає фотовиставка "За покликом серця", яку розгорнули в одній із зал Полтавського музею авіації та космонавтики. На світлинах – волонтерські групи "Полтавського батальйону небайдужих" разом із підопічними військовими в зоні АТО.

Поруч стендів зі світлинами – уламки розірваних боєприпасів, пошматовані степовими вітрами Сходу прапори із вдячними написами, пробитий ворожою кулею автоматний магазин, що врятував життя своєму володарю, та плетені шкарпетки – таких близько півтисячі пар зв'язав молодий полтавець для українських воїнів у зоні АТО.

Цей залізний уламок – від "Граді", який обстріляв позиції наших військових поруч із Дебальцевим. Цей "Град" цілив у нас – і ми лише милістю Божою залишилися живими. Тоді приїхали до підопічних вояків, і раптом – повідомлення, що почався обстріл і за кілька секунд вогняною смертю накриє позицію, на якій ми перебуваємо. Ми плигали в окопи та бліндажі – в зимову талу багнюку – з неймовірною швидкістю. Дякувати Богу, всі залишилися живі й неушкоджені і благополучно повернулися додому. За кілька днів Дебальцеве було окуповане

– розповіла волонтер-координатор "Полтавського батальйону небайдужих", заслужений журналіст України Наталія Святцева.

Наталія, власне, і є ідейним натхненником та автором експозиції, адже більшість експонатів збирала власноруч під час поїздок.

Разом з гуманітарною місією виконувала й роботу оператора – на заході в музеї транслювали її сюжети та фільми, що розповідають про діяльність волонтерської організації та гуманітарні місії.

Разом із Наталією Святцевою на урочисте відкриття виставки завітали і її колеги – волонтери-координатори "Полтавського батальйону небайдужих". Кожен має свою сферу діяльності та зону відповідальності. Так, наприклад, Роман Людвік та Сергій  Лукашов – водії, Ольга Зварич приїхала до Полтави з Волині, щоб очолити гуманітарний напрямок – роботу з дітьми та соціальні проекти.

Людмила Лаптій – незмінний координатор підрозділу "Польова кухня". На її домашній кухні разом з однодумцями ще з 2014 року готують смаколики для українських захисників.

Основна страва – полтавські галушки з начинкою із м'яса та печінки. Їх за одну відправку готують від двох із половиною до п'яти тисяч штук, таких відправок іноді – дві на тиждень, але в основному – три-чотири рази на місяць. Тож не важко порахувати, що загальна кількість сягає понад сто тисяч штук. Продуктами допомагають фермерські господарства, підприємці, небайдужі люди – іноді просто забивають цілу свиню і передають для "Польової кухні", щоб дівчата приготували смачної домашньої їжі та передали в зону АТО.

Ми передавали галушки хлопцям у Донецький аеропорт. І один військовий зателефонував мені особисто, подякував і спитав: "Чому ви це робите?" І він так це спитав, що я зрозуміла, що я, яка живе вдома в теплій хаті, просто мушу щось зробити для нього та таких як він – тих, хто нас захищає

– розповіла волонтерка Людмила Лаптій

Координатор підрозділу "Hend made дл Армії руками небайдужих полтавок" Тетяна Сігіда розповіла, що їх підрозділ виготовляє маскувальне спорядження, білизну, теплий одяг, подушки та ковдри для воїнів АТО, а також хенд-мейд вироби.

Підрозділ само організувався у серпні 2014 роки, коли у парку поруч зі Свято-Успенським кафедральним собором уперше зібралися полтавки, щоб розпочати нову для них тоді роботу – плетіння маскувальної сітки. Зараз дівчата-павучки, як їх називають на фронті, стали практично професіоналами: розроблені техніки плетіння та сезонні кольорові гамми, для різних військових спеціальностей виготовляють різні маскувальні костюми – адже у розвідників і, наприклад, снайперів специфіка дій різна.

За чотири роки підрозділ сплів та відправив на фронти сотні маскувальних сіток загальною площею понад 25 квадратних кілометрів, понад півтисячі різних маскувальних костюмів, більше тисячі подушок, десятки ковдр, тисячі устілок і комплектів білизни.

Волонтерство – це безкоштовна добровільна діяльність в допомогу тим, хто її потребує. Але не можу сказати, що це неоплачуване – ми щодня отримуємо вдячні слова, зустрічаємо багато прекрасних людей в Україні і з-за кордону, ми стаємо друзями, і вони надихають нас щодня. Ми маємо нагороду у вигляді тієї віри і впевненості, що ми можемо врятувати світ чи чиєсь життя. І не просто життя – але життя гідної людини, нашого воїна

– вважає волонтер-координатор підрозділу Тетяна Сігіда.

Волонтерів "Полтавського батальйону небайдужих" привітали від імені Полтавської обласної адміністрації, Полтавської обласної ради та міського голови – їм вручили грамоти та подяки з нагоди Міжнародного дня волонтера та за їх благодійну діяльність.

волонтери, благодійність, виставка, привітання

За темою:

  • У Полтаві волонтери Свято-Миколаївської церкви потребують допомоги
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.