ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:45 16.02


Полтавських журналістів навчали основам безпеки в професійній діяльності

15 лютого відбувся семінар-тренінг для представників ЗМІ та поліцейських, що відповідають за взаємодію з мас-медіа на місцях, який організували ГУ НП в Полтавській області та Полтавська обласна організація НСЖУ.

З метою підвищення правової обізнаності журналістів, а також недопущення порушення їх законних прав та інтересів,  в Головному управлінні національної поліції Полтавщини провели профільний тренінг-семінар, в якому поєднали теорію з практичними заняттями.  

Даний захід ми вирішили провести спільно, оскільки дуже неприємно чути інформацію і бачити статистику як на українському рівні, так і  в міжнародних звітах  про те, що в Україні є обмеження свободи слова, або здійснюються напади на журналістів, є переслідування, перешкоджання журналістській діяльності. Тому ми вирішили об'єднати свої зусилля, щоб вжити вичерпних заходів – як з боку поліції, так і самих журналістів, щоб відрегулювати алгоритм тісної співпраці. На випадок. якщо журналістам для захисту їх від протиправних посягань, а також провести тренінг із залученням науковців, юристів, фахівців кримінального процесу, щоб розповісти специфіку правоохоронних органів, показати основні процеси, які існують у нас, довести до журналістів зміст тих статей, які захищають їх права від посягань на життя, здоров'я та перешкоджання професійній діяльності

розповів начальник відділу комунікації ГУ НП в Полтавській області Юрій Сулаєв.

Протягом тренінгу слово мали юристи та адвокати, співробітники слідчих і тактичних відділів Нацполіції, тренери з питань безпеки та самозахисту.

Під час теоретичної частини фахівці юриспруденції пояснили журналістам деякі аспекти їх діяльності: права та обов'язки журналіста під час виконання професійної діяльності, а також рівень її захисту з боку закону. Чинні норми Кримінального та процесуального законодавства роз'яснили кандидат юридичних наук Олександр Лемешко та заступник начальника відділу Слідчого управління поліції Полтавщини Артем Приходченко.

 

Так, за нанесення загрози чи заподіяння шкоди журналісту під час виконання ним професійних обов'язків, а також шкоду, заподіяну рідним та близьким журналіста законодавством передбачені посилені міри покарання.

Зокрема, вбивство або замах на вбивство журналіста карається позбавленням волі від дев'яти до 15 років або довічним ув'язненням – саме таке покарання на сьогодні за вбивство поліцейського, працівника іншого правоохоронного органу, адвоката, Президента, судді, суддів Конституційного суду та членів уряду.

Тобто, на сьогодні (ці закони діють з 2015 року) захист життя, здоров'я, майнових інтересів, членів родини, близьких є, як на мене, безпрецедентним. Іншої такої професійної групи немає, окрім адвоката

зауважив заступник директора Полтавського юридичного інституту ХНА ім. Ярослава Мудрого к.ю.н.  Олександр Лемешко.

Про юридичні аспекти правового захисту журналістів розповідав директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Олександр Черчатий.

Співробітники ЗМІ мали змогу розібрати зі спікерами конкретні робочі ситуації з точки зору законодавства, провести аналіз деяких резонансних публікацій, отримати консультацію з питань дотримання законності та захисту професійної діяльності.

Практична частина тренінгу пройшла жваво.  Із загальними правилами особистої безпеки журналістів знайомили інструктори з особистої безпеки Тренінгового центру ГУНП в Полтавській області Андрій Прутіян та Сергій Чепіжний.

 

Якщо ви потрапили в натовп, не забудьте про дві основні дії: передбачення і ухиляння. Передбачати можливі розвитки ситуації та дії людей, що перебувають навколо вас. А також ухилятися від можливої агресії чи зловмисних намірів щодо вас

– розповів інструктор Сергій Чепіжний.

Начальник відділу криміналістичного забезпечення Слідчого управління ГУНП Олександр Онупко змоделював умовне "місце злочину" для журналістів та показав алгоритм роботи слідчо-оперативної групи, акцентувавши увагу на необхідності дотримання законності при зборі, опрацюванні та підготовці журналістами матеріалів на місці події.

Заключний етап навчання провели працівники батальйону поліції особливого призначення та Управління превентивної діяльності поліції Полтавщини. Мова йшла про участь журналістів у масових заворушеннях та мітингах.

Після перегляду відео масових заворушень, фахівці дали поради, як підготуватися до масових акцій та де, з точки зору безпеки, варто знаходитись журналістам, які висвітлюють подібні події.

Тренінг відвідали представники місії ОБСЄ, котрі поділилися міжнародним досвідом у сфері забезпечення законної професійної діяльності журналістів. Окрім порад, члени моніторингової місії приготували для учасників фірмову сувенірну продукцію.

Ми не даємо оцінки таким заходам – у своїй роботі ми дотримуємося принципів неупередженості та незалежності, лише спостерігаємо та надаємо звіт, який пізніше публікується на сайті місії. Але можу зазначити, що подібні події є позитивними в розвитку стосунків між суспільством, органами місцевого самоврядування та правоохоронними органами

– зазначив член спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Петро Баб'як.

Вже зараз можна сказати, що цей захід викликав велику цікавість у журналістів – окрім полтавців, на семінар приїхала велика група співробітників ЗМІ з Кременчука.

Поки невідомо, чи планують подібні заходи провести для наших колег з інших районів області, але, за словами Юрія Сулаєва, це не єдиний тренінг з безпеки професійної діяльності для журналістів: подібні навчання планують проводити раз на півроку або навіть частіше.

тренінг, поліція, журналісти, ЗМІ, безпека, самозахист

За темою:

  • У 27 громадах області працюють шерифи
  • На Полтавщині планують знищити вибухонебезпечний предмет
  • У лісах Полтавщини оголосили про найвищий рівень пожежної небезпеки
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.