ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

08:30 05.04


У Полтаві відбувся міжнародний майстер-клас із карикатури

Четвертого квітня до Полтавської художньої школи на традиційний для фестивалю гумору "Карлюка" майстер-клас із карикатури завітали єгипетські художники.

У перші дні квітня в Полтаві у 18-й раз проходить традиційний фестиваль гумору "Карлюка", який включає в себе різноманітні мистецькі заходи, пов'язані з гумором та карикатурою. І вже вчетверте під егідою фестивалю відбувся відкритий майстер-клас для учнів та викладачів Полтавської художньої школи з карикатури.

Ми вже традиційно проводимо майстер-клас, користуючись тим, що до нас приїздять митці з інших країн. Ми прагнемо долучати наших дітей до світової культури. Користуючись нагодою, що до нас завітали єгипетські карикатуристи, ми влаштували майстер-клас, щоб діти побачили культуру інших країн, розширювали свій кругозір

– розповів художник-карикатурист, організатор фестивалю "Карлюка", співзасновник Української асоціації карикатуристів Михайло Шлафер.

Нагадаємо, в рамках фестивалю "Карлюка-2018" відкрилися кілька персональних виставок та експозиція єгипетської карикатури.

До Полтави завітали:

Мохамед Абдула, художник-карикатурист з Каїра, працює в різних виданнях – газетах, журналах, на сайтах, де малює карикатури на злободенні теми – про корупцію, життя соціуму. Але, як розповів сьогодні художник для слухачів майстер-класу, його фірмовим підписом, який обов'язково присутній на всіх роботах, є кіт. До слова, в авторського знаку існує прототип – справжній чорний кіт є домашнім улюбленцем Абдули.

 

 

Амаль Самір – карикатуристка та ілюстраторка, яка працює, в основному, з творами для дітей, а також займається графіті – її роботи прикрашають стіни будинків у кількох містах світу,  в числі – в Дубаї. Амаль підкреслює, що робота ілюстратора дитячих книжок та карикатуриста має великі відмінності.

Хедр Хасан, окрім художніх робіт, працює також журналістом для різних газет, в тому числі, для найстарішої газети Єгипту "Аль-Ахрам". Він сам малює ілюстрації та карикатури до своїх матеріалів, але найбільшою популярністю користуються його портретні роботи – точніше, шаржі.

Власне, про шаржі на майстер-класі також зайшла мова: Михайло Шлафер не лише пояснив вихованцям художньої школи, за яким принципом відбувається створення шаржів, але й запропонував отримати персональні дружні шаржі свого виконання та пера єгипетських гостей.

 

 

Також всі охочі могли долучитися до створення карикатур на задану тему: модератор малював на планшеті початок карикатури та оголошував тему, а протягом 10 хвилин необхідно було створити закінчений твір в жанрі карикатури, який не лише б відповідав заданій тематиці, але й мав би ідею та художню думку.

Каїрські художники залюбки долучилися до малювання – наприклад, на тему "Час" Амаль створила карикатуру, в якій не лише є час, який перетікає в гроші, але ясно видно, що обличчя годинника своїми стрілками нагадує українського козака. Так Амаль висловила свою повагу до української культури та історії, якими перейнялася під час подорожі по Полтаві та області – організатори фестивалю влаштували гостям екскурсійну програму.

Це була ініціатива Михайла Львовича Шлафера, він постарався зробити візит гостей максимально насиченим, ми показали їм Полтаву – музеї, а тому числі – художній, а також батьківщину Гоголя. А їх творчість, відповідно, показати якомога більшій кількості полтавців

– розповіла Олеся Будяк, науковий співробітник Полтавського художнього музею ім. В. Ярошенка.

Михайло Шлафер вважає, що для Полтави "Карлюка", та й карикатура в цілому, є важливим засобом комунікації для розвитку туризму в Полтаві й на Полтавщини.

Тому що карикатуру розуміють всі. А під наші виставки сюди можна залучати будь-яких туристів і митців, не важливо, якою мовою вони розмовляють

– зазначив Михайло Львович.

фестиваль, культура, карикатура, Карлюка, діти, майстер-клас

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.