ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:30 09.03


У Полтаві відкрилася персональна виставка робіт Ольги Літус

9 березня в Полтавському художньому музеї імені Ярошенка відкрилася персональна виставка флора-мозаїчних об'ємних панно "Зацвіла в долині червона калина" заслуженої майстрині народної творчості України Ольги Літус.

Виставка присвячена дню народження Тараса Шевченка і включає в себе флора-мозаїчні панно – ілюстрації до поетичних творів Кобзаря. Серед них – "Зацвіла в долині Червона калина…", "Сичі в гаю перекликались", "Ще треті півні не співали", "Кричать сови, спить діброва", "Слава Україні" та інші. Ці роботи є унікальними – аналогів такій техніці в Україні немає.

Вперше ми виставляли твори Ольги Літус на Сорочинському ярмарку. Як тільки їх не називали: й ужитковим мистецтвом, і декоративним мистецтвом, і десь на грані живопису. Але ніхто не назвав, що це флора-мозаїка. Ольга Літус – це перша зірочка, яка почала працювати в такій техніці на Полтавщині, і я, принаймні, не знаю аналогів її роботам в Україні. А це значить, нема з ким її порівнювати – вона одна. В її роботах вражає те, що в них закінчена композиція. Там ні до чого придратися. Туди нічого додати – всі акценти на місці, все досконало

розповів голова полтавського об'єднання "Живопис" Віктор Бондар.

В експозиції "Зацвіла в одлини Червона калина…" представлено 34 роботи, багато з них виконані з насіння гінкго білоби – лише плодів цієї рослини для експонованих робіт використано понад 400 штук. Матеріал майстриня бере в Полтавській аграрній академії, де росте 36 таких дерев. Колекція творів Ольги Літус, виконаних з насіння гінкго білоби увійшла навіть до Книги рекордів України за 2016 рік.

Окрім цієї рослини, для створення панно використані плоди ще 13 рослин, вирощених в Україні. Мисткиня розповіла, що матеріал для робіт їй приносять небайдужі люди, яким вона дуже за це вдячна. А ще пані Ольга дякує Богу за розмаїття рослин.

 

Я вважаю, що Бог людині нічого зайвого не дає, і все треба використовувати для творчості. Я не можу з'їсти вишню чи сливу й викинути кісточку, все використовую для творчості. Моя мета – прославити Бога. За ті всі рослини, які він нам послав, за те насіння, з яких виконані всі ці панно. Я хочу прославляти аграрну Україну – Полтавщина це сільськогосподарська область і не може бути такого, щоби в Україні не було мистецтва, пов'язаного з сільським господарством

 – зазначила Ольга Літус.

Флора-мозаїчні панно – дуже копітка робота. Майстриня зазначила, що навіть на невеличке панно з півником, яка має розмір 43х43 сантиметри, витратила місяць роботи, щоденно працюючи по 12 годин.  Кожна насінника відшліфована вручну, на кожній – триколірний розпис. Всі насіння та кісточки приклеєні до основи під кутом 35-40 градусів, окрім виноградних – вони витримані під кутом 90 градусів.

Хтось може сказати, що раніше вже бачили чиїсь панно з насіння, які ілюструють твори Шевченка. Але там вони були просто насипані, а в мене вони стоять – ефект 3D. Тому я маю патент на винахід, який зареєстрований в інституті інтелектуальної власності. А мої твори увійшли до Енциклопедії сучасної України

– розповіла Ольга Літус.

Завдяки своїй унікальній творчості Ольга Літус прославилася не лише в Україні, але й за кордоном. За її виставки поза межами нашої держави, зокрема в Берліні, мисткиня отримала звання Заслуженого майстра народної творчості України.

Виставку можна побачити в Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка за адресою: м. Полтава, вул. Європейська, 5, протягом найближчих трьох тижнів.

культура, виставка, флора-мозаїка, панно, Ольга Літус

За темою:

  • У Полтаві відкрили Центр азербайджанської культури
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.