ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:42 03.04


У Полтаві відкрили офіс студентського омбудсмена

3 квітня в Полтавському університеті економіки і торгівлі урочисто відкрили перший в Україні офіс студентського омбудсмена.

 

Полтавський університет економіки і торгівлі став першим в Україні вищим навчальним закладом, де запровадили посаду студентського омбудсмена, спираючись на ефективну світову освітню практику – в багатьох країнах вже багато років працюють  фахівці, чиєю зоною відповідальності є захист прав і свобод саме студентства.

Запровадження посади омбудсмена в полтавському виші стало можливим завдяки реалізації грантового проекту Європейського Союзу Erasmus+ та AESOP "Здійснення захисту інтересів студентів шляхом введення посади омбудсмена", що, в свою чергу, є результатом багаторічної плідної співпраці колективу ПУЕТу з університетами Європи та країн Східного партнерства.

ПУЕТ взяв участь у проекті як член консорціуму європейських університетів, до якого входять навчальні заклади Польщі, Італії, Португалії, Великобританії і Фінляндії – їх викладачі діляться досвідом впровадження посади студентського омбудсмена. А в Грузії, Україні й Азербайджані триває процес впровадження цих посад. В Україні проект представляють лише два виші: ПУЕТ і Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана. Але полтавці встигли відкрити офіс омбудсмена першими.

Посада омбудсмена є виборною та передбачає повну зайнятість і посадовий оклад. Свою кандидатуру на конкурс мали змогу запропонувати не лише члени університетської команди, але й будь-хто інший, хто відповідає вимогам.  Умови для претендентів були визначені виборчою комісією. До виборів було допущено три кандидати і на таємному голосуванні з представлених кандидатур студенти мали змогу обирати.

Найбільшу кількість голосів здобула кандидатура викладача, заступника директора з виховної роботи ПУЕТу Василя Карманенка – за нього проголосувало 65 відсотків виборців.

 

До кола професійних обов'язків, в першу чергу, належить захист прав і свобод наших студентів, медіація можливих конфліктів в освітньому середовищі, а також представлення інтересів студентського колективу перед керівними органами університету, органами місцевої влади, а також державної влади на всеукраїнському рівні

– розповів Василь Карманенко.

Новоспечений омбудсмен зазначив, що за результатами попереднього моніторингу в університеті критичних порушень прав студентів не виявлено. Але введення посади омбудсмена в даному випадку варто розглядати не як виробничу вимогу, а як додаткову гарантію стабільності освітнього середовища, надання якісних освітніх послуг і збереження прав, свобод і інтересів студентства.

З ентузіазмом сприймають новину й представники студентства. Голова студентської ради навчального закладу Марина Негода сподівається на плідну співпрацю з Василем Карманенком у вирішенні не лише поточних питань – чи то навчальна практика, поселення в гуртожитку чи адаптація в студентському середовищі іноземців, але й спільних проектах, які омбудсмен в змозі вивести на принципово новий рівень.

Раніше захистом прав та свобод студентів займалася Студентська рада. Але введення посади омбудсмена полегшує нам роботу – хоч ми й займаємося вирішенням питань, ми не маємо серед викладачів університету авторитету такого рівня, як нам би іноді хотілося, тут спрацьовує і вікова різниця, і посадова. А ще ми з Василем Васильовичем вже багато обговорювали спільну роботу і він нам запропонував багато цікавих проектів – і соціальних, і грантових. Я думаю, його досвід допоможе нам вивести й наші власні студентські проекти на новий, більш високий рівень

 – вважає Марина Негода.

На відкриття офісу завітав і Голова студентської ради Полтави Сергій Шабельник. Він розповів, що прийшов ближче познайомитися з ідеєю запровадження посади студентського представника та, можливо перейняти досвід як для свого навчального закладу – аграрної академії – так і запровадити подібні зміни в усіх вищих навчальних закладах міста.

Варто зазначити, що юрисдикція Василя Карманенка як омбудсмена поширюється виключно на ПУЕТ, але найближчим часом варто очікувати на введення посад освітніх омбудсменів у всіх вишах країни. Принаймні, про це йдеться в нещодавно прийнятому законі про освіту. Утім його на його імплементацію потрібен час – щонайменше рік спливе, перш ніж в вищих навчальних закладах запровадять таку посаду.

 

Хоча призначення Василя Карманенка на посаду омбудсмена відбулося ще 13 лютого, офіційно оприлюднити цю інформацію вирішили зараз – коли готове робоче місце для студентського представника, з цієї нагоди влаштували урочистості, на які, окрім студентського та викладацького колективів університету, завітали представники ОДА та особисто міський голова Полтави Олександр Мамай.

Окрім традиційних для подібних урочистостей вітальних слів, мер пообіцяв допомогти ПУЕТу з грошима. Зокрема, підняти питання на найближчій сесії міської ради про виділення певних коштів для функціонування офісу омбудсмена та студентської ради. За словами очільника міста, він хоче, щоб активні студенти, які беруть на себе такий перший виклик суспільству, могли поїхати в будь-який виш нашої країни, поселитися в готелі, пожити добу, дві, три, поспілкуватися зі студентами – можливо, у них є не такий офіс, як у Полтаві, а щось інше, але подібне. І щоб студенти привозили здобутки в Полтаву та ділилися своїм досвідом в інших містах. Міський голова підкреслив, що для бюджету це не великі кошти.

Це не принципово, хоча, безумовно, кожна копійка важлива. Але коли сьогодні запитують у будь-якого бізнесмена – мільярдера чи мільйонера – куди треба вкладати кошти, він скаже, що кошти треба вкладати в дітей. Тому сьогодні ми, можливо, не зробимо десь якийсь провулочок невеликий, але я точно буду знать, що ці кошти пішли в підростаюче покоління. А потім вони, завдяки нашим дітям і їх майбутнім здобутками, повернуться нам тисячу разів сторицею

– заявив Олександр Мамай.

студентство, омбудсмен, ПУЕТ

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.