ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:30 16.01


У Полтаві відкрили виставку робіт загиблого героя війни

У Полтавському музеї важкої бомбардувальної авіації відкрили виставку робіт Валерія Боняківського. 14 січня йому виповнилося би 49 років. Він загинув 2014-го під обстрілом неподалік Донецька.

З цієї нагоди до музею в полтавському авіамістечку прийшли ті, хто знав "Кабула" особисто. Розповідали, яким запам'ятався Валерій Боняківський. Влаштували символічні поминки — випили чаю з бутербродами й цукерками, трохи коньяку, повідомляє gazeta.ua.

- Для мене це було сюрпризом. Я збиралася зранку на цвинтар. Хотіла покласти квіти на могили — мого Валери і Дмитра Гречка, якому цього дня роковини смерті. Аж тут зателефонувала Галина і запросила на відкриття виставки. На щастя, я встигла, — говорить Марія Карпівна, мама Валерія Боняківського.

Виставку організували за ініціативи колишньої дружини Валерія Галини. Вона домовилася з директором музею та взяла для експозиції картини художника з різних приватних колекцій.

Робіт "Кабула" виставили не більше десяти. Серед них такі, які не бачила навіть мати. Наприклад, диптих, який зображує засніжений Петровський парк і Краєзнавчий музей за ним.

 — Ці картини мій син малював свого часу на замовлення для "Мотелю". Вони висіли в залі, а після реорганізації їх прибрали. Чула, що все продають. Хочу їх викупити, — пояснила Марія Боняківська.

Льотчик-винищувач Валерій Боняківський захоплювався малюванням. Після звільнення з армії це стало його професією. Розписував стіни приміщень, створював картини. За словами Марії Карпівни, їх сотні. Валерій малював пейзажі, дуже любив квіти. Портрет його матері є в Полтавському краєзнавчому музеї. А автопортрет ще за життя подарував доньці.

2014 року, коли почалася війна на Донбасі, Валерій серед перших став на захист рідної держави. Але 16 жовтня 2014-го його життя обірвала мінометна міна...

Марія Боняківська мріє створити в Полтаві музей учасників АТО. Поки що всі експонати для нього зібрані в кімнаті краєзнавчого музею. Також діє пересувна виставка в залі Музею важкої бомбардувальної авіації.

Виставку картин Валерія Боняківського можна подивитися в Полтавському музеї важкої бомбардувальної авіації за адресою: вул. Олександра Засядька, 1 ще два дні, з 10:00 до 17:00.
 

культура, мистецтво, виставка, Валерій Боняківський

За темою:

  • Ювілейна художня виставка триватиме ще місяць
  • У Лубнах відкрилася художня виставка
  • У Полтаві відкрилася виставка сучасного мистецтва
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.