ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:33 14.01


У Полтаві використані ялинки почали вивозити на смітник

Після новорічних свят полтавці виносять ялинки на смітники, а комунальники вивозять їх на звалище. Між тим, вони могли б стати непоганим паливом або джерелом деревини.

За офіційною інформацією Полтавського обласного управління лісового та  мисливського господарства, полтавці до цих новорічних свят придбали більш ніж 105 тисяч ялинок. Це на чверть більше, ніж минулого року. Нині вся ця непотрібна деревина виноситься на смітники.

Як повідомили виданню Poltava365.com у КАТП-1628, ялинки вони просто вивозять на звалище. Переробкою там ніхто не займається. З фото, зробленого сьогодні, видно, що вантажний автомобіль під'їжджає до смітника, звідти дерева закидають у кузов - і машина рушає, вочевидь, на звалище.

Між тим, навіть якщо уявити, що кожна ялинка важить хоча б кілограм, то Полтавщина мала б додатково 105 тонн або сировини для меблевого виробництва, або ж сировини для виготовлення паливних брикетів, або ж компосту.

Ялинку можна просто спалювати в топках котелень, якщо вони для цього придатні. Можна подрібнювати на тирсу і використовувати як добриво. З використаних ялинок у Європі виробляють дошки для меблів, паливні брикети, використовують сировину для косметичного виробництва. У багатьох містах США ялинку після свят можна здати в центр переробки. З хвойних дерев в Америці роблять папір і навіть наповнювач для котячого туалету.

А в Україні, у Києві Фахівці комунального об’єднання "Київзеленбуд" організували пункти прийому новорічних ялинок. По завершенню новорічних свят ялинки, сосни, смереки кияни зможуть залишити у спеціальних пунктах прийому.

Зазначається, що подрібнені ялинки використовуватимуть для мульчування лунок (укривання ґрунту від пересихання й перегрівання) вічнозелених рослин. Також киян закликали привозити непродані до Нового року ялинки і сосни у зоопарк "Межигір'я", аби ними нагодувати кіз, оленів та антилоп.

У Полтаві ж єдине, про що просять комунальники - не викидати використані ялинки у сміттєві баки...

Лесь ГАВРИЛОВ

ялинки, звалище, КАТП, утилізація, Новий рік, сміття

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.