ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:27 14.10


У Полтаві вручили обласні премії імені Горліс-Горського

14 жовтня в полтавському Свято-Успенському кафедральному соборі відбулося урочисте вручення премії імені Юрія Горліс-Горського.

Засновник премії – Полтавська обласна рада. Основна мета — сприяти національно-патріотичному та військово-патріотичному вихованню молоді Полтавщини. Премія вручається щорічно до Дня захисника України – 14 жовтня. Її розмір встановлений в сумі чотирьох тисяч гривень.

Премія присуджується: військовослужбовцям, ветеранам Збройних Сил України, учасникам бойових дій, митцям, педагогам, представникам молоді, громадськості. Цього року лауреатами премії імені Юрія Горліса-Горського в різних номінаціях стали:

у номінації "Національно-патріотичне виховання" — за вагомий особистий внесок у національно-патріотичне виховання молоді – Олена Свиридова, вчитель історії та правознавства Полтавської гімназії № 17 Полтавської міської ради;
– у номінації "Захисник України" – за сумлінну військову службу, зразкове виконання військового обов’язку – Едуард Горошочок, учасник бойових дій в антитерористичній операції;
– у номінації "Урок мужності"– за активну військово-патріотичну роботу з молоддю, підготовку молоді до захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України – Олексій Лапко, виконувач обов’язків директора Піщанської ЗОШ I-III ступенів ім. Л.М. Дудки Решетилівської районної ради, учасник бойових дій в антитерористичній операції;
– у номінації "Мистецтво"– за книгу "Котелевщина в роки радянсько-німецької війни (1941-1945)" – Олександр Ілюха, історик-дослідник;
– у номінації "Волонтерська діяльність" – за розвиток волонтерського руху, сприяння Збройним Силам України, надання допомоги родинам загиблих героїв – владика Федір (Валентин Бубнюк), архієпископ Полтавський і Кременчуцький Української Православної Церкви Київського патріархату.

Владика Федір одразу витратив отриману премію – в цей же день був отриманий хірургічний відсмоктувач для Полтавської міської дитячої клінічної лікарні, який замовили напередодні, знаючи про розмір премії. Додавши трохи власних коштів – вартість апарату 4862,40 грн – архієпископ виконав прохання колективу лікарні та закупив ще один хірургічний відсмоктувач для відділення дитячої лікарні.

Нагадаємо, що обласна премія імені Юрія Горліс-Горського була затверджена Полтавською облрадою  в 2017 році. В Україні також з 2012 року щорічно 14 жовтня вручається літературна премія імені Горліс-Горського, фундатором якої став президент Історичного клубу "Холодний Яр" Роман Коваль, а співзасновниками — головний редактор газети "Козацький край" Олег Островський та редакція газети "Незборима нація".

Юрій Юрійович Городянин-Лісовський (1898 – 1946), літературний псевдонім — Горліс-Горський — український військовий і громадський діяч, старшина Армії УНР, письменник, наш земляк (народився в селі Демидівка на Полтавщині). Своє життя Юрій Горліс-Горський присвятив боротьбі за незалежність України: захищав Українську Народну Республіку від більшовицької військової агресії, належав до українського підпілля, був політичним в’язнем. Юрій Горліс-Горський є автором високопатріотичних прозових творів: «Отаман Хмара» (1934), «Червоний чортополох» (1935), «Холодний Яр» (1937) та інших.

премія, культура, історія, Горліс-Горський, патріотизм

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.