ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:31 31.01


На Полтавщині таки з’явилася премія імені Горліс-Горського

Депутати Полтавської облради таки набрали голосів, аби створити премію національного діяча Юрія Горліс-Горського, але за скасування премії комуністичної підпільниці Лялі Убийвовк не проголосували.

Депутати зняли з розгляду питання про відміну рішення сімнадцятої сесії Полтавської обласної ради шостого скликання від 17 липня 2013 року "Про премію Полтавської обласної ради імені Лялі Убийвовк". Але таки підтримали рішення про появу нової - імені Юрія Горліс-Горського.

Перед голосуванням до депутатів звернувся заступник голови обласної ради Анатолій Ханко з проханням підтримати дане рішення. "За" проголосували 46 депутатів. Тож обласна рада вирішила заснувати Полтавську обласну премію імені Юрія Горліс-Горського.

Основна мета премії – сприяти національно-патріотичному та військово-патріотичному вихованню молоді Полтавщини. Премія вручатиметься щорічно до Дня захисника України – 14 жовтня.

Премія присуджується: військовослужбовцям, ветеранам Збройних Сил України, учасникам бойових дій, митцям, педагогам, представникам молоді, громадськості у наступних номінаціях:

  • "Національно-патріотичне виховання" – за вагомий особистий внесок у національно-патріотичне виховання молоді;
  • "Захисник України" – за сумлінну військову службу, зразкове виконання військового обов’язку солдатами, сержантами, прапорщиками та офіцерами Збройних Сил України, силових структур та Державної служби України з надзвичайних ситуацій;
  • "Урок мужності" - за активну військово-патріотичну роботу з молоддю учасників бойових дій, підготовку молоді до захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України;
  • "Волонтерська діяльність" – за розвиток волонтерського руху, сприяння Збройним Силам, силовим структурам та Державній службі України з надзвичайних ситуацій, надання допомоги особам, які беруть або брали участь в антитерористичній операції на сході України, родинам загиблих героїв;
  • "Мистецтво" – за створення літературних, музичних творів, творів образотворчого мистецтва, фото-, теле- та кіноробіт на національно-патріотичну та військово-патріотичну тематику.

Довідка. Юрій Юрійович Городянин-Лісовський (1898-1946), псевдо - Юрій Горліс-Горський - український військовий і громадський діяч, осавул Першого куреня полку гайдамаків Холодного Яру, старшина Армії УНР, учасник Першої Світової війни, письменник, автор історико-документального роману "Холодний Яр" та інших творів, політв'язень, який народився на Полтавщині - у селі Демидівка Решетилівського району.

патріотизм, культура, мистецтво, Юрій Горліс-Горський, премія, облрада, сесія

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.