20:37 06.02 1160
У Полтавському краєзнавчому музеї пройшла традиційна фотовиставка, присвячена дню виведення радянських військ із Афганістану "Дві війни – один біль".
На неї завітали родини учасників бойових дій,воїни-інтернаціоналісти, бійці АТО та керівники громадських організацій. Традиційно, поряд зі світлинами воїнів-афганців, були розміщені світлини, присвячені полтавським військовим формуванням, які брали участь в операціях сил АТО.
Окрема сторінка на ній була відведена землякам з Чорнухинського району. Детальніше про фотовиставку присутнім розповів голова ГО "Сім’ї загиблих учасників бойових дій Полтавщини" Іван Петренко.
Метою виставки став показ життя простого солдата на війні, якою б вона не була – війна в Афганістані чи теперішня війна на Сході. Як колишній воїн-інтернаціоналіст можу зазначити, що та війна була нікому не потрібною, і лише задовольняла амбіції колишніх керівників Радянського Союзу. Тому і їхали на неї молоді хлопці без якого-небудь відчуття загарбника
— сказав Іван Петренко.
Тематика фотографій була дуже різноманітною – від бойових епізодів до простих побутових моментів військовослужбовців. Особливе зацікавлення викликали світлини, де зафіксоване проведення в окремі кишлаки електроенергії, якою до того часу місцеві жителі не вміли користуватися. Варто зауважити, що серед полтавців участь у війні в Афганістані взяли 4375 людей. Близько трьохсот сімей військовослужбовців отримали похоронки. Скаліченими додому повернулися 73 солдати.
Більше тридцяти воїнів-інтернаціоналістів знову через роки стали солдатами, очоливши лави військових формувань на Сході. Двоє з них загинули, виконуючи військовий обов’язок, проте змогли передати раніше отриманий досвід молодим бійцям.
Родини тих, чиї рідні загинули на території Афганістану, відзначили нагородами. Традиційно, поповнилася і колекція військових трофеїв краєзнавчого музею. Цього разу — біноклем, привезеним із сучасної зони бойових дій на Сході.
Юлія ХОМЕНКО