ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

20:37 06.02


У Полтаві вшанували воїнів-інтернаціоналістів фотовиставкою

У Полтавському краєзнавчому музеї пройшла традиційна фотовиставка, присвячена дню виведення радянських військ із Афганістану "Дві війни – один біль".

На неї завітали родини учасників бойових дій,воїни-інтернаціоналісти,  бійці АТО та керівники громадських організацій. Традиційно, поряд зі світлинами воїнів-афганців, були розміщені світлини, присвячені полтавським військовим формуванням, які брали участь в операціях сил АТО.

Окрема сторінка на ній була відведена землякам з Чорнухинського району.  Детальніше про фотовиставку присутнім розповів голова ГО "Сім’ї загиблих учасників бойових дій Полтавщини" Іван Петренко.

Метою виставки став показ життя простого солдата на війні, якою б вона не була – війна в Афганістані чи теперішня війна на Сході. Як колишній воїн-інтернаціоналіст можу зазначити, що та війна була нікому не потрібною, і лише задовольняла амбіції колишніх керівників Радянського Союзу. Тому  і їхали на неї молоді хлопці без якого-небудь відчуття загарбника

 — сказав Іван Петренко.

Тематика фотографій була дуже різноманітною – від бойових епізодів до простих побутових моментів військовослужбовців. Особливе зацікавлення викликали світлини, де зафіксоване проведення в окремі кишлаки електроенергії, якою до того часу місцеві жителі не вміли користуватися. Варто зауважити, що серед полтавців участь у війні в Афганістані взяли  4375 людей.  Близько трьохсот сімей військовослужбовців отримали похоронки. Скаліченими додому повернулися 73 солдати.

Більше тридцяти воїнів-інтернаціоналістів знову через роки стали солдатами, очоливши лави військових формувань на Сході. Двоє з них загинули, виконуючи військовий обов’язок, проте змогли передати раніше отриманий досвід молодим бійцям.

Родини тих, чиї рідні загинули на території Афганістану, відзначили нагородами. Традиційно, поповнилася і колекція військових трофеїв краєзнавчого музею. Цього разу — біноклем, привезеним із сучасної зони бойових дій на Сході.

 

фотовиставка, пам'ять, війна, АТО, Афганистан

За темою:

  • У Полтаві відкрилася фотовиставка "Погляд із минулого"
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.