ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:51 29.01


У Полтаві зник український препарат для ревматиків "Біцилін-5"

Близько півроку хворі на ревматизм не можуть знайти важливий для їхнього життя препарат українського виробника і змушені купувати російський аналог у перекупників за ціною в десять разів вищою.

Хворим на ревматизм в аптечній мережі не продають безрецептурний препарат "Біцилін-5", без якого їхнє захворювання сполучних тканин організму швидко прогресує. Цей недорогий і ефективний препарат має вигляд порошку в спеціальних флаконах. Розведені із лідокаїном або фізрозчином, ліки вживають у вигляді ін'єкцій раз на кілька тижнів. При цьому курс лікування – все життя.

Полтавка Олена Крук, яка користується препаратом, розповіла:

З осені минулого року шукала цей препарат українського виробництва. В аптеках Полтави ніхто не зміг сказати, куди він зник і коли з'явиться знову. Дзвонила друзям в інші міста України – те ж саме. А у мене залишався тільки один флакон! Через інтернет знайшла у Києві перекупника, який запропонував російський "Біцилін-5". За його словами, препарат розбирають швидко, в нього залишалося п'ять останніх флаконів. Він мені вислав їх поштою, вже отримала. При цьому вартість однієї дози склала 30 гривень без вартості пересилки, тоді як український аналог я останній раз купувала за 37 гривень за флакон.

У відповідь на лист Poltava365.com – чи можна придбати препарат без посередників – провідний менеджер з продажу лікарських засобів в країни СНД і дальнього зарубіжжя ВАТ "Акціонерне Курганське товариство медичних препаратів та виробів "Синтез" Ольга Коротовських відповіла так:

"Бициллин-5" выпускаем, а вот в Украину не поставляем, наши препараты там не зарегистрированы. Если у вас есть возможность получить разовое разрешение на ввоз незарегистрированного препарата в российском дизайне, то сейчас препарат есть в наличии в достаточном количестве. Цена за 1 флакон – 10.30 рублей (без НДС). Оформляем таможенные документы. Транспорт выбираете сами.

Виходить, за нинішнім курсом валют вартість російського "Біциліна-5" у десять разів менша, ніж українського, і складає 3.19 грн. за флакон. Тому зрозуміло, що дефіцитом цих ліків користаються перекупники.

Натомість в українській корпорації "Артеріум", яка виготовляє нині дефіцитний препарат, пояснюють:

Поки що відсутня сировина для виготовлення препарату. Але "Біцилін-5" буде знову в продажу у другій половині лютого,

- повідомили нам під телефонної розмови із оператором гарячої лінії.

При цьому на наші запитання електронною поштою прийшла така відповідь із PR-відділу компанії "Артеріум":

Препарат Біцилін-5" знаходиться на перереєстрації. На ринку України з'явиться в березні 2016 року.

Тим часом хворі на ревматизм мусять користуватися ліками російського походження, котрі втридорога мають купувати у перекупників.

До речі, в аптечній мережі нині відчувається дефіцит не лише окремих ліків, а й дитячих вакцин. 

Анна СОЛТОВСЬКА

біцилін, ліки, фармакологія, аптеки, Росія, лікування, медицина, Артеріум

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.