ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:45 15.03


Депутати готують звернення з вимогою обмеження виробництва ртутних ламп

Депутат обласної ради Ігор Горжій і Полтавської міськради Олег Бєлоножко ініціюють прийняття звернення, зокрема, до Кабміну, з вимогою обмеження виробництва небезпечних промислових ртутних ламп.

Депутати на брифінгу в Полтаві, зокрема, зазначали, що на сьогодні в Україні немає заводів щодо утилізації небезпечних ртутних ламп. Важливо заборонити виробництво промислових ртутних ламп, яке нині займає майже 25% ринку України, а також розробити програму з утилізації залишків існуючих небезпечних ламп і склобою. 

Акцент виступу депутатів стосувався кричущої екологічної ситуації з досі не утилізованим сміттєзвалищем ртутних ламп, на території підрозділу Південної залізниці — по вулиці Половка, 84 — Супрунівського промвузла.

Після відвідин  території цього сміттєзвалища депутати вже  готують чергові звернення до екологічної інспекції, Головного Управління ДСНС області, Нацполіції, прокуратури та СБУ. Депутати ініціюють і створення робочої групи, щоб з'ясувати, яку небезпеку містять відходи ртутних ламп.

 Ми готуємо  звернення до екологічної інспекції, Головного Управління ДСНС, Нацполіції, прокуратури та СБУ, щоб у найкоротші терміни з'ясувати, хто винний у цій ситуації, покарати тих, хто викинув небезпечний вантаж, також треба ліквідувати сміттєзвалище і цю небезпечну ситуацію... Скрізь у світі уже заборонено використання в промисловості таких ртутних ламп, треба і в Україні вимагати заборону

 — зазначив Ігор Горжій.

За його словами, залізничники не лише не беруть на себе відповідальності за розвантаження небезпечного вантажу, а ще й присипали склобоєм пляшок поверх розбиті лампи, щоб приховати їх небезпеку.

Нагадаємо, Полтавська дирекція Південної залізниці мала до 12 березня ліквідувати смітник із битих ламп.  Але майже десять вагонів битих ламп продовжують лежати буквально за 500-600 метрів до помешкань полтавців. Із настанням тепла випари ртуті становитимуть ще більшу екологічну загрозу для полтавців.

За даними аналізів, у зразку ґрунту цього сміттєзвалища виявили ртуть, 0,0027 мг/кг.  

 

 

ртуть, лампи, сміттєзвалище, небезпека, здоров'я

За темою:

  • У шкільному підвалі на Полтавщині зберігаються тисячі ртутних ламп
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.