ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:00 25.10


У Полтавському онкодиспансері планують відкрити кабінет реабілітації

До Всеукраїнського дня боротьби з захворюванням на рак молочної залози у Полтаві відбулася зустріч медиків і пацієнтів, де обговорювали післяхірургічну та психологічну реабілітацію жінок після втрати органу.

Про це повідомили на сайті Полтавської ОДА.

У Полтаві триває так званий "рожевий жовтень" – щорічний місячник інформування про рак молочної залози, спрямований на підвищення обізнаності про хворобу, профілактику, діагностику та лікування. За даними ВООЗ, рак грудей є найпоширенішим онкозахворюванням у жінок.

За даними ВООЗ, рак молочної залози виліковний за умови його виявлення на I стадії – у 95% жінок, на II стадії – у 80%, на III стадії – у 50% жінок.

У Полтавському обласному клінічному онкодиспансері відбулася зустріч із медиками, психологами, пацієнтами та членами неурядової організації "У гармонії з життям". Тема

Під час зустрічі медики розповіли про розвиток медицини, зокрема, про органозберігаючі операції. Також відповіли на питання жінок, які в основному стосувалися реабілітації та відновлення після операцій: відновлення рухомості рук, набряків, виникнення лімфостазу після операцій та його подолання.

У Полтавському обласному клінічному онкодиспансері відбулася зустріч із медиками, психологами, пацієнтами та членами неурядової організації "У гармонії з життям". Тема обговорення стала післяхірургічна та психологічна реабілітація жінок після втрати органу.

Проходження реабілітації після лікування раку молочної залози – болюче для пацієнтів питання, адже після виписки з диспансеру вони залишаються наодинці зі своїми проблемами.

Представниці організації "У гармонії з життям" повідомили, що часто навіть не знають, куди звертатися, щоб побороти наслідки операцій. Пневмопресинг, наприклад, вартісна процедура, реабілітологи – теж.

"У штаті онкодиспансеру навіть нема такої посади. Реабілітологи працюють тільки в поліклініках. З квітня лікарні переходять на новий рівень фінансування й роботи. Тому є необхідність відкривати у диспансері, якщо не реабілітаційне відділення, то кабінет реабілітації точно. Якщо це не входитиме до переліку послуг, які компенсуватиме Національна служба здоров’я, ми самі до цього прийдемо",

– говорить головний лікар Полтавського онкодиспансеру Орест Вовк.

Психолог диспансеру Яна Горбачова розвіяла міфи, що ця хвороба невиліковна, та розповіла, що психологічна реабілітація хворих має відбуватися паралельно з медичною, тільки з позитивними думками й обізнаністю про хворобу, її можна подолати.

Для запобігання раку молочної залози важливо вести здоровий спосіб життя та вчасно проходити огляд мамолога – не рідше ніж однин раз на 1–2 роки.

А жінкам старшим за 50 років лікарі радять що два роки здійснювати мамографічні обстеження.
 

онкодиспансер, рак молочної залози

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.