ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:33 25.02


У Свято-Успенському соборі встановили останній елемент іконостасу, який створювали чотири роки

24 лютого в полтавському Свято-Успенському соборі майстри-різьбярі встановили останні елементи іконостасу – центральні колони. Після встановлення ікон та написів унікальний іконостас буде освячений.

Монтаж тривав майже чотири години: бригада майстрів встановлювала центральні колони, які вже зараз можна назвати унікальним твором сучасного різьбярського мистецтва. В процесі роботи деталі ідеально підганялись одна до одної, щоб у результаті всі елементи гармонійно поєдналися в єдину довершену композицію.

Іконостас виконаний у стилі козацького бароко, його основні орнаментальні елементи витримані в класичному стилі. Роман Ругалов – полтавський майстер, який не тільки втілив, але й створив цей проект, надихався стародавніми витворами сакрального мистецтва, а саме — давніми фотографіями оригінального іконостасу Полтавського Хрестовоздвиженського монастиря, а також елементами убранства Свято-Преображенської церкви у Великих Сорочинцях, що збереглися в первозданному вигляді й донині.

Проте, іконостас полтавського Свято-Успенського собору є унікальним. Він поєднує в собі класичні традиційні образи та сучасний символізм – елементи, які вкрай рідко можна зустріти в подібних конструкціях. Так, чотириярусну композицію вінчає герб України, оповитий стародавнім українським символом – кетягами калини. Центральні ж колони, елементи авторської скульптурної різьби, являють собою пшеничне колосся, в яке вплетені виноградні грона, квітки соняшника та акантовий лист.

Активні роботи з виготовлення іконостасу – власне, різьблення й встановлення декоративних елементів – тривали  майже чотири роки. Найбільша кількість людей, що одночасно трудилися над виготовленням іконостасу – 17 осіб, участь у різьбленні та монтажі загалом узяли 20 майстрів.

На жаль, не у всіх робітників вистачило терпіння довести роботи до завершення. Комусь завадили сімейні обставини, хтось просто втратив інтерес. Проте, це не завадило, а навіть укріпило нас

 

 

 

       – зазначив Роман Ругалов.

За словами майстра, незабаром співробітники його майстерні мають виконати ще один важливий обсяг робіт: установлення ікон та написів, після чого роботи будуть вважатися повністю завершеними й іконостас буде освячений.

Як ми вже повідомляли, ікони для іконостаса Свято-Успенського кафедрального собору пише майстер сакрального мистецтва, художник Володимир Олещук.

культура, мистецтво, духовність, різьбяр, іконостас, собор

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.