ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

21:59 26.08


Уперше за багато років Полтавщина має своє "містечко" посеред Сорочинського ярмарку

На Сорочинському ярмарку працює "полтавське містечко" – презентаційний майданчик, де можна придбати вироби аматорських та професійних народних майстрів і підприємств Полтавщини, а також відпочити, слухаючи виступи творчих колективів.

Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько

Є посеред галасливого Сорочинського ярмарку місце спокою та рівноваги – не тихе чи безлюдне, а таке, куди заходиш і тепло та спокійно стає на душі. Мова про "полтавське містечко" – майданчик практично в самому центрі ярмарку, який презентує Полтавщину. У його дерев'яних будиночках-павільйонах представлені різні райони області: не тільки підприємства, але в першу чергу – майстри.

Всі райони Полтавщини представлені самодіяльними майстрами – тут і вчительки, які роблять мотанки, і співробітники агропромислового комплексу, які роблять ростові фігури чи дерев'яні вироби. Є й такі майстри, які з аматорської діяльності переходять в професійну творчість

  – розповідає координатор полтавської експозиції, член НСМНМУ, майстриня народної ляльки Наталія Свиридюк.

Кожен район підійшов до прикрашання власного павільйону творчо: тут можна зустріти й імітацію українського обійстя, і ростових ляльок, і кошик достатку. Щодня тривають виступи творчих колективів Полтавщини, працює караоке, де кожен охочий може продемонструвати свої вокальні таланти. Тут можна посмакувати шашликом чи варениками, спробувати випічку чи ароматний чай, або просто відпочити за столиками. А великий коровай, що займає чільне місце посеред майданчика, є зіркою фотографування – тут обов'язково роблять світлини всі відвідувачі.

Разом з тим, на майданчику працюють і професійні майстри народної творчості. Вони представляють власні вироби, але основну увагу приділяють майстер-класам – діляться з кожним охочим секретами майстерності в техніках, якими володіють. Щодня майстри змінюють один одного. Тут працювали Лауреат премії Короленка майстер вишивки Олена Коршунова, єдина в нашому регіоні професійна майстриня з плетіння із соломи Олена Опанасюк, а також майстри-керамісти Сергій Спасьонов та викладач ПНТУ Сергій Журавльов, родина Деркач з Решетилівки, які представляють кераміку, валяння та традиційний український килим, участь в майстер-класах брала також початківець НСМНМУ журналіст Віра Черняк. Валентина Ануарова представляла очіпки – традиційні жіночі головні убори власного виробництва, Тетяна Ваценко – вчила всіх охочих мистецтву витинанки.

Разом з колегами у "полтавському містечку" працює й майстриня народної ляльки Наталія Свиридюк. Вона представляє різноманітні техніки виготовлення народної ляльки – традиційну ляльку-мотанку та її різновид вузлову ляльку, а також ляльку з кукурудзи. Хоча Наталія Олександрівна й оплатила заздалегідь торговий павільйон – традиційно щороку на одному місці продає власні вироби та навчає всіх охочих – більшість часу проводить на презентаційному майданчику Полтавщини.

Як розповідає заступник начальника управління культури Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко, метою влаштування такого майданчику є не лише представити розмаїття талантів Полтавщини, але й дати майстрам можливість присвятити себе творчій діяльності – презентувати свої вироби, вміння та таланти і популяризувати народне мистецтво.

Ми виготовили на замовлення ці будиночки і плануємо, що тут кожного ярмарку постійно працюватимуть наші майстри народного мистецтва, щоб вони не платили гроші і не стояли по всьому ярмарку, а працювали в дружній команді – Полтавщині є ким пишатися, і ми покажемо це світу. Досвід цього року показав, що ми обрали вірний шлях,  серед відвідувачів багато хто повертається сюди ще не один раз – настільки тут затишна атмосфера

 – зазначила Валентина Вождаєнко.

ярмарок, Сорочинський ярмарок, народні майстри, фестиваль, культура, традиції

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.