ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

21:30 27.11

P


Усе, що потрібно знати про односолодове віскі

 

Останнім часом односолодове віскі стало доволі популярним у США, Японії, Канаді та Ірландії. Тому майже кожен виробник намагається створити унікальний напій за цією технологією. Незалежно від виробництва, односолодові віскі завжди виготовляють у межах однієї винокурні й тільки з одного сорту зерна — солодового ячменя. Проте напій може бути сумішшю спиртів із декількох бочок на одному виробництві.

Ще більше цікавого та корисного про односолодове віскі — далі в матеріалі.

Як напій достигає

Мінімальний строк витримки для шотландського віскі — 3 роки. Це навіть закріплено у законодавстві, як і необхідність настоювання напою саме в дубових бочках. Більшість виробників шотландського походження настоюють свої напої ще довше, аби вони набули унікального смаку та аромату.

В інших країнах процес виробництва односолодового різновиду регулюється по-своєму. Наприклад, у США правила досі не визначені, адже цей напій усе ще досить новий для виробників. Хоча технологія законодавчо не закріплена, американські бренди не використовують шотландську методику.

Вартість односолодового віскі, як і інших різновидів такого алкоголю, залежить від собівартості виробництва та попиту на продукт. Наприклад, що більший термін дозрівання, то вищою буде кінцева ціна кожної пляшки. А односолодові віскі відомі якраз тим, що витримуються в діжках довше за бленди. Крім цього, багато поціновувачів та колекціонерів хочуть отримати до своєї приватної колекції хоча б одну пляшку такого напою. Це теж підвищує вартість.

Купуємо односолодовий віскі та смакуємо правильно

Довга витримка алкоголю — це майже завжди багатший та цікавіший букет смаку й аромату. Тому односолодові напої, доступні до замовлення за посиланням: https://goodwine.com.ua/ua/viski/tipy/singlemalt.html, заведено розпивати в чистому вигляді. Ще один варіант — віскі on the rocks, тобто з кубиками льоду. Деякі дегустатори додають до алкоголю трохи води (газованої чи без газу). Проте найкращий спосіб розпивання віскі досі залишається спірною темою у спільноті любителів елітного алкоголю.

У смаку зазвичай простежуються:

  • присмак деревини, особливо дубової;
  • ледь відчутні нотки торфу;
  • нюанси прянощів.

На відміну від блендів смак односолодового віскі більш однорідний та зрозумілий. Він також доволі м’який і легко п’ється навіть без додавання води чи льоду. Щоб зрозуміти свої уподобання, потрібно спробувати декілька видів напою та порівняти свої враження від них.

алкоголь, напої, віскі

За темою:

Топ-5 за тиждень :









Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.