ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:03 07.11


У Краєзнавчому музеї експонують "Оберіг душі" Валентини Ануарової. ФОТО

7 листопада в Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відкрилася персональна виставка майстрині народної творчості України Валентини Ануарової "Оберіг душі".

Членкиня Національної спілки майстрів народного мистецтва України Валентина Ануарова – активна учасниця різноманітних виставок та фестивалів народного мистецтва, де вона представляє власні твори – репліки предметів стародавнього українського одягу. А от персональна виставка в неї лише друга. Сама майстриня каже, що для неї персональні виставки – не мета.

Не у виставках справа – головне, щоб були наробки. За підтримки Департаменту культури ми зробили цю виставку для широкого загалу, щоб у людей було уявлення про нашу різноманітну України

зазначила майстриня народного мистецтва України Валентина Ануарова.

Концепція та художнє вирішення експозиції "Оберіг душі" повністю належить авторці. Основна мета виставки – показати регіональні особливості традиційного головного убору української жінки минулих століть. Тож не дивно, що чільне місце експозиції посідають очіпки – репліки з оригінальних традиційних українських жіночих головних уборів ХІХ – поч. ХХ століть. На виставці також можна побачити жіночі вбрання та весільні віночки.

За освітою бухгалтер, Валентина Ануарова ще понад 20 років тому захопилася різноманітними техніками народного мистецтва, але головною пристрастю для неї стали очіпки. Свій перший очіпок вона знайшла в 2000 році на одному з ярмарків народних майстрів – це був старовинний головний убор, який потребував реставрації. Цей очіпок також можна побачити в експозиції виставки. Згодом майстриня виготовила його репліки.

Жінка розповіла, що відшукує старі головні убори, реставрує їх, а потім відновлює ці мотиви в репліках, використовуючи виключно натуральні тканини, виготовлені за традиційними технологіями. Згодом майстриня звернула свою увагу й на інші елементи одягу – за давніми українськими традиціями виготовляє верхній жіночий одяг, тче крайки, а віднедавна почала відтворювати чоловічі шапки та шаровари з традиційної вовняної тканини. Розповідає, що мріє створити такий одяг для всієї родини та зробити сімейну світлину в традиційному українському вбранні.

Окрім предметів одягу, на виставці присутні світлини, які демонструють в порівнянні відреставровані Валентиною Ануаровою оригінальні головні убори та відтворені за їх ескізами репліки.

Експозицію можна побачити у виставковій залі Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського за адресою вул. Конституції, 2.

виставка, мистецтво, музей, одяг

За темою:

  • У Полтава відкрилася олімпійська виставка
  • Полтавців запрошують на виставку-мальовку
  • У Полтаві до Дня міста продемонстрували нову комунальну техніку
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.