ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

20:00 17.11


В області завершили посів озимих

На Полтавщині завершили посів пшениці, ячменю, жита та ріпаку на зиму. Засіяли понад 200 тисяч гектарів землі. 

 

Цього року для озимих культур відвели приблизно на 40 тисяч гектарів менше, ніж торік. Це, зокрема, тому, що не зібрали попередній урожай через погоду, розповів заступник начальника обласного департаменту агропромислового розвитку Олег Палій.

Одне із полів у селі Сердюки Полтавської області на зиму засіяли пшеницею. Нині вона розкущилася.

“Почали ми сіяти озиму пшеницю 7 вересня. Оскільки не було опадів, але календарний час посіву озимих настав, ми ризикнули і посіяли в абсолютно сухий ґрунт. Коли завершили посів, мабуть, через днів п’ять пішли дощі. Озима пшениця зійшла, розкущилася. Зараз вона перебуває у задовільному стані”, – розповів Агротренду головний агроном підприємства Микола Курінний. 

На підприємстві, де працює Микола Курінний, посіяли 600 гектарів озимої пшениці та 154 гектари озимого ріпаку. Роботи вони завершили 15 вересня. А в області – приблизно тиждень тому, каже Олег Палій.

“Пшениці посіяно 210 тисяч гектарів, ячменю – 9 тисяч гектарів, жита – 4 тисячі гектарів. Крім того, озимого ріпаку – на площі 20 тисяч гектарів”, – каже заступник директора обласного департаменту агропромислового розвитку Олег Палій.

За його словами, у порівнянні із минулим роком площі, які засіяли озимими культурами, цього року зменшили. Однак, додає, цього вистачить, щоб отримати необхідну кількість зерна.

"Зменшилося десь на 40 тисяч гектарів. Тому що затяжні дощі не давали збирати попередники вчасно. Також внесли корективи продажі зерна через те, що не встигають через порти відправляти", – наголосив Олег Палій.

"У нас є такі попередники під озиму пшеницю, як багаторічні трави, горох, однорічні трави і кукурудза на силос. Це поле засіяне по багаторічній траві. Ці попередники звільняють поле у липні-серпні. І у нас є змога посіяти пшеницю вчасно", – повідомив Микола Курінний.

Через подорожчання мінеральних добрив, їх у підприємстві під час посіву озимої пшениці вносили менше.

"Завдяки тому, що у нас добрі попередники, такі як багаторічні трави, однорічні трави, ми за рахунок цього трохи компенсуємо природнім вмістом поживних речовин, які у ґрунті були перед посівом озимини, трохи замістили мінеральні добрива", – розповів головний агроном підприємства Микола Курінний. За словами агронома, це може вплинути на урожай, однак рослини намагатимуться підживити навесні.


Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.