ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:00 22.06


В онкодиспансері Полтави запрацював лінійний прискорювач

В онкологічному диспансері у Полтаві запрацював перший в області лінійний прискорювач.

Лінійний прискорювач Halcyon виробництва Varian Medical Systems працюватиме у тандемі з спеціалізованим комп’ютерним томографом Somatom go.Open Pro виробництва Siemens Health care GmbH. Це надасть змогу покращити роботу лікування онкологічних пацієнтів допомогою спільної нової планувальної системи.

Сьогодні прискорювач та томограф, які вже встановили у клінічному онкологічному диспансері Полтавської обласної ради» показали журналістами. На заході також були присутні начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін, Голова Полтавської облради Олександр Біленький, народний депутат Олександр Устенко, депутат Полтавської обласної ради Олександр Кудацький.

“У 2020 році було прийнято рішення про розвиток медицини на Полтавщині. Була прийнята стратегія розвитку. Було закуплено відповідне обладнання, зроблений відповідний ремонт. На придбання присвоювача було виділено 59,6 млн було виділено, з яких 25 млн було виділено з державного бюджету. Далі був складний процес ремонту приміщення. Зараз триває ремонт документів, аби розпочати лікування людей”, – розповів начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін.

Лінійний прискорювач Halcyon, виробництва Varian Medical Systems придбано разом зі комп’ютерним томографом Somatom go.Open Pro виробництва Siemens Health care GmbH.

Фахівці відтепер здійснюватимуть лікування онкологічних пацієнтів допомогою спільної нової планувальної системи – лінійного прискорювача та комп’ютерного томографа.

“Навіть щоб старий апарат демонтувати, який стояв на місці нового лінійного присвоювача, потрібно було провести велику роботу. Лише розв’язання цього питання зайняло у нас 3 місяці. Окрім цього раніше приміщення будувалися під ті прилади, які працювали у ті часи. Нове обладнання потребувало повної зміни всіх технологій. Навіть кабелів живлення, вентиляції та стін”, – зазначив директор Полтавського обласного онкологічного диспансеру Орест Вовк.

Комп’ютерний томограф має відповідні критерії технічних можливостей та використовується для лазерної розмітки на тілі пацієнта – для подальшого опромінення пухлини на лінійному прискорювачі. Плоский спеціальний стіл томографа – такий самий, як на лінійному прискорювачі. Тому тіло пацієнта, згідно із попередньо зробленими позначками, буде розміщуватися на лінійному прискорювачі в такому ж положенні для більш точного опромінення визначеної лікарем ділянки. Застосування цього новітнього комплексу дозволить підвищувати доступність високотехнологічної променевої терапії для мешканців Полтавської області, в тому числі — для військових, внутрішньо переміщених осіб, а також для мешканців сусідніх областей. При цьому скоротяться терміни стаціонарного лікування та проведення променевої терапії для пацієнтів в амбулаторних умовах. Також зменшаться терміни реабілітації пацієнтів після променевого лікування.

Лінійний прискорювач для онкологічного диспансеру придбано за 60 мільйонів гривень. 20 із них гроші держбюджету, а решта з обласного. З нього ж виділили 28 мільйонів гривень на комп’ютерний томограф для прискорювача. Окрім цього був проведений капітальний ремонт процедурного приміщення.

“Ми плануємо лікувати тепер 800-850 пацієнтів. Це загалом 30 000 — 40 000 самих лікувальних процедур. Щоденно лікування можуть отримувати 75 пацієнтів. Наразі на наших апаратах проходять лікування 100 — 110 пацієнтів. Левову частку роботи ми тепер будемо робити на новому лінійному прискорювачі”, – розповіла завідувач відділення променевої терапії Людмила Лимар.

Лінійний прискорювач для онкологічного диспансеру придбано за 60 мільйонів гривень. 20 із них гроші держбюджету, а решта з обласного. З нього ж виділили 28 мільйонів гривень на комп’ютерний томограф для прискорювача. Окрім цього був проведений капітальний ремонт процедурного приміщення.

На даний час завершується навчання лікарського, технічного та середнього медичного персоналу для роботи на новому обладнанні. Навчання опанували 10 осіб, з яких 4 лікарі, 3 – інженери-радіологи і 3 – рентген-лаборанти. Довідково: за період з 2020-го по 2022 роки в обласному онкологічному диспансері збільшилась кількість пролікованих хворих (за 2020 р. – майже 10 700; за 2021р. понад 11 290. А за 2022 рік проліковано вже понад 14 000 хворих, із яких понад 2700 пацієнтів із інших областей України, що становить 20% від усіх пролікованих в закладі).

онко, Siemens Health care GmbH

За темою:

  • Суд досліджує докази у справах фельдшерів щодо скасування доган
  • КТ чи МРТ: який вид діагностики підходить для обстеження легенів
  • Волонтер із Харкова помер у Полтаві через недбалість лікарів
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.