ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

07:04 18.08


У Полтаві презентували "Родинне дерево" Пілюгіних

17 серпня в Полтавському художньому музеї ім. М. Ярошенка урочисто відкрилася велика виставка робіт творчої династії Пілюгіних "Родинне дерево".

Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько

Виставка приурочена до 70-річчя, яке відсвяткував голова родини, Євген Іванович Пілюгін – Заслужений майстер народної творчості України, голова Полтавського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, член Національної спілки художників України та Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

В експозиції, розташованій одразу в двох великих залах Художнього музею, представлені твори Євгена Пілюгіна, Лариси Пілюгіної, Ольги Пілюгіної, Наталії Дмитренко (Пілюгіної) та наймолодшого члена родини Павла Пілюгіна. Це гобелени ручної роботи, рушники, живопис, витинанки та іграшки з природних матеріалів.

Голова творчої династії Євген Іванович зазначив, що чи не найбільше з його творчих занять до душі йому живопис. Свого часу він закінчив Львівський поліграфічний інститут як графік, художник-ілюстратор книг, а також Школу карикатуристів при журналі "Крокодил".  Але одна зі спеціальностей Євгена Пілюгіна, яку він отримав у Московському художньо-промисловому училищі – художник-ткач. І тому митець використовує живопис не тільки для створення картин, але й для ескізів, що є підготовчою платформою до його гобеленних робіт.

Євген Пілюгін малює шаржі та карикатури, пише гумористичні вірші, навіть видав дві книги гумористичної поезії… Він – викладач, наставник, учитель, очільник Полтавського обласного осередку Національної спілки народних майстрів України… Але найбільше відомий на Полтавщині, в Україні та далеко за її межами, як художник і майстер фантастично прекрасних гобеленів.

В експозиції виставки "Родинне дерево" гобеленних робіт, створених руками Майстра та членів його творчої родини, рівно сорок. Чотири найбільші, розповідає Євген Пілюгін, не змогли вміститися в залах Художнього музею, тож будуть виставлені згодом окремо.

Основним секретом багаторічної та надзвичайно плідної творчої праці митець називає місце проживання – те, що він мешкає в селі. Вважає, що, аби жив у Києві чи Москві, нічого би не встигав. А секретом створення творчої династії Пілюгіних називає велику увагу, приділену вихованню дітей.

Дітей треба виховувати й нікому не віддавати – ні бабусям, ні в піонерські табори, які були раніше – нікому. Треба з дітьми співати, малювати, ліпити, гуляти, тримати біля себе. Зараз у мене внук росте так само – п'ятий член творчої родини. Він лише у третьому класі школи, але потроху освоює художні вміння. Вміє вже писати фарбами, володіє витинанкою, трошки володіє ліпленням із глини, робить аплікації, малює графічні роботи. Тобто, в такому юному віці, але ми вже основи вклали йому. Нікуди він не дінеться від діда такого!

 – усміхається Євген Пілюгін.

Дружина Євгена Івановича, Лариса Пілюгіна, Заслужений майстер народної творчості України, створює гарні вишивані роботи в різноманітних техніках. Від її рушників, що представлені на виставці, просто перехоплює подих. Вони легкі, вишукано витончені та прикрашені неймовірно тонкими й ошатними візерунками.

Доньки ж – Ольга Пілюгіна та Наталія Дмитренко (Пілюгіна) – обрали шлях, торованих їх батьком. Обидві мисткині працюють з текстилем, є майстринями килимарства, у творчому доробку мають розмаїття гобеленних робіт. Ольга розповідає, що з малих років росла в атмосфері творчості, любові та уваги. Тому навіть не розглядала інші варіанти професії – з дитинства знала, що буде художником та майстринею народної творчості.

Я з дитинства просто всотувала творчу атмосферу, всі орнаменти, малюнки. І я для себе просто не уявляла іншого шляху – з дитинства знала, що буду художником. Я – творча особистість, в майстерні я – щаслива. Які б не були негаразди навкруги, найщасливіша я тоді, коли творю

  – розповіла Ольга Пілюгіна.

Серед робіт, представлених на виставці, можна зустріти також гобелени, виконані Наталією Дмитренко в родинній килимарній майстерні за ескізами Павла, наймолодшого митця в родині Пілюгіних. Одна з таких робіт – "Кіт на святі", яка виконана за однойменним малюнком, з яким Павлик став переможцем Всеукраїнського конкурсу імені Саші Путрі.

Родина веде активну виставкову діяльність – практично постійно їх роботи експонуються в музеях та виставках. Навесні Пілюгіни брали участь в масштабній обласній виставці декоративно-ужиткового мистецтва "Великдень", що відбулася в Полтавському краєзнавчому музеї. Також творчу родину часто запрошують до участі в різноманітних міжнародних проектах. Так, в 2012 році в Посольстві України в Болгарії в Софії в трьох залах Посольства відбулася виставка килимів під час урочистого прийому з нагоди 21-ї річниці Незалежності України.

В 2013 році Євген Пілюгін брав участь в святкування днів української культури в Лондоні, а в 2014 році за сприяння Посольства України у Франції родина була запрошена з виставкою до Українського культурного центру в Парижі.

В 2017 році Євген та Ольга Пілюгіни взяли участь в 22-му міжнародному фестивалі "Ритми й танці народів світу", де Євген Іванович очолив команду майстрів та просто викликав фурор майстер-класами по пальчиковому малюванню

На цьогорічному фестивалі полтавських майстрів сприйняли "на ура!". Витинанки – це взагалі для італійців було відкриття. Майстер-клас з пальчикового розпису викликав багато уваги та захоплення. Хоча гобелени це не ті твори які часто зустрінеш в ярмаркових павільйонах, але наш намет був найкращий на фестивалі. І наступного року ми плануємо також привезти на фестиваль саме полтавців, хочу, щоб обов'язково поїхала вся творча родина Пілюгіних. У Венеції багато виставкових залів, ми вже розпочали перемовини стосовно виставки гобеленів – організуємо її паралельно фестивалю

 – поділилася робочими планами засновник Асоціації "Україна плюс" в Італії Тамара Позднякова.

Під час урочистостей Євгена Пілюгіна з нагоди 70-річного ювілею вітали колеги – майстри народного мистецтва, художники, культурознавці, а також представники обласної влади – зокрема, заступник голови Полтавської ОДА Микола Білокінь та заступник начальника управління культури Валентина Вождаєнко.

Полтавщина має поки що один-єдиний бренд, занесений до списку ЮНЕСКО, і це – решетилівська вишивка білим по білому. Всі дипломатичні місії намагаються створити міжнародний імідж України. Але, повірте, місія цієї родини – це те, що робить Україну великою, те, що робить українців відомими в світі. В Італії на зустрічі з директором департаменту економічного розвитку штату Венеція Євген Іванович подав свою невеличку світлиночку, і коли ми пояснили, хто це і що це за роботи, ми отримали відповідь, що штат Венеція, будь-яка картинна галерея чи виставкова зала чекає на ці роботи. Згадую, як у Парижі, на посольстві, де мешкала родина Пілюгіних, висіли гобелени. І, знаєте, не треба нічого робити – лишень повісити гобелени та прапори України – і це вже знаково, велично. Це ми, українці, в світі презентуємося через наших неперевершено чудових і талановитих людей

  – зазначила Валентина Вождаєнко.

виставка, мистецтво, гобелени, витинанки, Євген Пілюгін, родина Пілюгіних

За темою:

  • У Полтаві відкрилася фотовиставка "Погляд із минулого"
  • У Полтаві стартував розпродаж рослин для дачників
  • Міжнародна виставка "Це графіка" відкрилася у Кременчуці
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.